معرفی آمریکا بعنوان مسئول شکست آتش بس

    •••••  جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۷ کد مطلب : 105413/a   

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه گفت که آمریکا و کشورهای هم پیمان آن مسئول شکست آتش بس اخیر هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری سوریه، بشار اسد در گفت و گو با روزنامه "پولیتیکا" چاپ صربستان تاکید کرد که تروریسم و تروریست ها از نظر غرب فقط برگ بازی است که درصحنه سوریه با آن بازی می کنند.


وی با اشاره به اینکه روسها در مبارزه با تروریست ها جدی و با ثبات هستند، یادآور شد: آمریکایی ها سیاست خود را بر ارزش های متفاوتی پایه گذاری کرده اند و از تروریسم و تروریست ها به عنوان برگ بازی در سیاست و برای دستیابی به مصالح خاص خودشان و با هزینه سایر کشورها استفاده می کنند.وی توضیح داد که کشورهای غربی از ماسک و ژست انسان دوستانه برای توجیه دخالت نظامی یا حمایت از تروریست ها در سوریه بهره می برند.


"غرب و بخصوص آمریکا فقط هنگام بد بودن وضع تروریست ها خواستار برقراری آتش بس می شوند و به فکر افراد غیر نظامی نیستند". رئیس جمهوری سوریه بیان کرد غرب و بخصوص آمریکا فقط هنگام بد بودن وضع تروریست ها خواستار برقراری آتش بس می شوند و به فکر افراد غیر نظامی نیستند.اسد افزود: غربی ها از آتش بس به منظور کمک به تروریست ها و پشتیبانی مالی و تسلیحاتی از آنها استفاده می کنند تا با تقویت تروریست ها آنها دوباره حملات خود را آغاز کنند.


العالم نوشت: رئیس جمهوری سوریه در پاسخ به این سوال خبرنگار صربستانی که چه کشورهایی از تروریسم حمایت می کنند آیا قطر و عربستان هستند؟، گفت که قطر، عربستان و ترکیه حامی تروریسم هستند.او توضیح داد که تروریست ها از ترکیه و با حمایت مستقیم حکومت آن می آیند، آنکارا با تروریست ها موافقت کرده و به آنها چراغ سبز نشان داده است و ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا به سهم خودش با استفاده از هواپیماهای بدون خلبان از داعش در روند استخراج و انتقال نفت از سوریه به ترکیه حمایت می کند.