کلینتون با اختلاف ۵ درصد از ترامپ پیش افتاد

    •••••  یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۱ کد مطلب : 105675/a   

تایج تازه‌ترین نظرسنجی «واشنگتن‌پست/ای بی سی » حاکی از آن است که «هیلاری کلینتون» دو روز مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا با اختلاف 5 درصد از «دونالد ترامپ» جلوتر است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» و شبکه «ای بی سی»، که اوایل روز یکشنبه (امروز) منتشر شد، «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا با اختلاف 5 درصد از «دونالد ترامپ» نامزد جنجالی جمهوری‌خواهان جلوتر است.


در نظرسنجی دو روز پیش واشنگتن‌پست و ای بی سی، کلینتون با اختلاف 3 درصد از ترامپ جلوتر بود و توانسته بود حمایت 47 درصد از رأی‌دهندگان احتمالی آمریکا را به دست آورد و ترامپ حمایت 44 درصد را به دست آورده بود.


در جدیدترین نظرسنجی که امروز منتشر شده است، کلینتون حمایت 55 درصد از رأی دهندگان را به دست آورده است و 43 درصد اعلام کردند که در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا که قرار است 8 نوامبر (18 آبان ماه) برگزار شود، از ترامپ حمایت می‌کنند.


شنبه شب (دیشب)، ترامپ در «رنو» ایالت نوادا یک گردهمایی برای هواداران خود برگزار کرده بود که در حین سخنرانی افرادی تلاش داشتند او را مورد سوء‌قصد قرار دهند که مأموران امنیتی خیلی سریع او را از سکوی سخنرانی بیرون بردند.


فردی که تلاش داشت، ترامپ را مورد سوء قصد قرار دهد به بیرون از محل سخنرانی ترامپ هدایت شد و ترامپ نیز سپس به سخنرانی خود ادامه داد.


فارس نوشت : دو روز تا انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا زمان باقی مانده است و علیرغم آنکه بیشتر نظرسنجی‌ها از پیشتازی کلینتون حکایت دارد اما برخی از نظرسنجی‌های مهم همچون نظرسنجی روزنامه «لس‌آنجلس تایمز» می‌گوید که ترامپ با اختلاف هرچند اندک، از کلینتون جلوتر است.