روسیه باتمدید آتش بس موافقت نکرد

    •••••  پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۴ کد مطلب : 106256/a   

 روسیه درخواست سازمان ملل را برای تمدید زمان آتش‌بس در حلب رد

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ وزارت دفاع روسیه پنجشنبه درخواست سازمان ملل متحد را برای تمدید دوره آتش بس در حلب برای ورود کمک های بشردوستانه به محله های شرقی که در اختیار تروریست‌های مسلح قرار دارد رد و اعلام کرد این اقدام «بی فایده» است.


وزارت دفاع روسیه افزود درخواستی را از یان ایگلند رئیس گروه اقدام ویژه کمک های بشردوستانه در سوریه برای طولانی تر کردن زمان آتش بس بعدی به منظور امکان ورود کمک ها دریافت کرده است.


اما ایگور کوناشنکوف سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای گفت این اقدام « بی فایده و مغایر با منطق » تمدید دوره آتش بس خواهد بود چرا که « این تمدید آتش بس برای رساندن ایمن کمک ها برای غیرنظامیان نیست بلکه برای این است که تروریست ها بتوانند توان رزمی خود را به شکل بهتری بازیابی کنند. »


روسیه بارها آتش بس یکجانبه اعلام کرده است و نیروهای سوریه نیز درگیری ها را متوقف کرده اند تا تروریست ها و غیرنظامیان بتوانند حلب را ترک کنند اما تنها عده کمی به ترک این شهر اقدام کردند چرا که بسیاری از آنها درباره امن بودن دالان هایی که برای خروج از این شهر مشخص شده است تردید دارند.


خبرگزاری صدا و سیما نوشت: مسکو پنجشنبه اعلام کرد صرف نظر از آتش بس های برقرار شده، بیش از 100 تن نیز کمک های بشردوستانه در ماه های گذشته به حلب وارد شده است.