پایش بهداشتی پایانه ها و موکب های ایران در عراق با ۹۲ تیم

    •••••  جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۶ کد مطلب : 106328/a   
مسئول برنامه بهداشت محیط وزارت بهداشت در اربعین ۹۵ گفت: ۹۲ تیم بهداشت محیط، پایانه‌های مرزی، موکب‌ها و محل اسکان زائران را در داخل کشور، عراق و نجف پایش می‌کنند.

به گزارش تحلیل ایران سید رضا غلامی در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر در کربلا با اشاره به فعالیت ۹۲ تیم بهداشت محیط اظهار داشت: همچنین تیم ۴۰ نفره در دو نوبت وضعیت بهداشت محیط موکب‌های کشور را کربلا و نجف پایش می‌کنند.


وی با بیان اینکه تیم ۴۰ نفره بهداشت محیط در دو مرحله در قالب تیم‌های ۲۲ نفره و ۱۸ نفره به کربلا و نجف اعزام شده‌اند، اظهار داشت: این تیم وضعیت بهداشتی محل اسکان و پذیرایی موکب‌های کشور را در کربلا و نجف رصد و پایش می‌کنند.


وی با بیان اینکه تیم بهداشت محیط وزارت بهداشت در کنار هلال احمر برای کنترل آب و مواد غذایی موکب‌های ایرانی و محل اسکان در عراق اعزام شده‌اند، گفت: تیم بهداشت محیط برای کنترل آب و مواد غذایی موکب‌های ایرانی و اسکان در نجف، کربلا، بغداد – کربلا، عون – کربلا و غیره مستقر شده‌اند.


غلامی، وظیفه تیم بهداشت محیط را کنترل آب، مواد غذایی، مواد غذایی اسکان زائران اعلام کرد و گفت: به عنوان یک مشاور بهداشتی در خدمت زائران هستیم و خدمات رسانی خواهیم کرد.

مسئول برنامه بهداشت محیط وزارت بهداشت در اربعین ۹۵، کلرزدایی آب را از دیگر اقدامات انجام شده بیان کرد و گفت: همکاران تیم بهداشتی هلال احمر نیز نسبت به پایش و کنترل بهداشتی هتل‌های محل اسکان زائران ایرانی نیز برنامه ریزی می‌کنند.

وی با بیان اینکه وضعیت ساختمانی موکب‌های ایرانی نامناسب است، به زائران توصیه کرد تا نسبت به رعایت بهداشت فردی و محیط برنامه ریزی داشته باشند.