ائتلاف تحت رهبری عربستان، آتش بس ۴۸ ساعته در یمن اعلام کرد

    •••••  شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ — ۰۸:۱۳ کد مطلب : 107232/a   

فرماندهی نیروهای ائتلاف عربی ضد یمن به سرکردگی عربستان سعودی، آتش بس 48 ساعته در یمن اعلام کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران شبکه خبری اسکای نیوز گزارش داد: این آتش بس از ساعت 12 ظهر شنبه به وقت یمن آغاز می شود و به مدت 48 ساعت ادامه خواهد داشت.


ائتلاف تحت رهبری عربستان همچنین اعلام کرد که آتش بس در صورت پایبندی جنبش انصارالله و نیروهای هوادار آن، به طور خودکار تمدید می شود.


اسکای نیوز به نقل از خبرگزاری رسمی سعودی(واس) چنین وانمود کرد که این آتش بس در پاسخ به تلاش های سازمان ملل متحد و مجامع بین المللی و با هدف فراهم شدن زمینه برای ورود و توزیع هرچه بیشتر کمک های بشردوستانه و پزشکی، صورت گرفته است.


فرماندهی ائتلاف عربی تجاوز به یمن همچنین مدعی شده که به آتش بس پایبند خواهد بود و در صورت ادامه هرگونه اقدام و تحرکات نظامی جنبش انصارالله در هر منطقه ای که باشد، با آن برخورد خواهد کرد.


فرماندهی ائتلاف عربی در عین حال افزوده است که محاصره و بازرسی هوایی، دریایی و شناسایی هوایی تحرکات نیروهای انصارالله و هواداران آن ادامه خواهد داشت.


اظهارات مقامات عربستانی در حالی صورت می گیرد که این ائتلاف به دفعات موارد آتش بس در این کشور را نقض کرده و بدان پایبند نبوده است.


عربستان و کشورهای عرب خلیج فارس به جز عمان از 20 ماه قبل تاکنون یمن را مورد تجاوز زمینی هوایی و دریایی قرار داده اند که بر اثر آن تاکنون بیش از 11 هزار شهروند یمنی کشته و هزاران نفر دیگر زخمی شده اند.


ایرنا نوشت: دولت مورد حمایت عربستان به سرکردگی عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن نیز از چندی پیش در عدن در جنوب این کشور مستقر شده و با انصارالله و نیروهای مردمی یمن در جنگ است.