ضرورت ایجاد ۲گذرگاه جدیدبرای تسهیل در تردد زائران

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۵ کد مطلب : 107649/a   

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت:افزایش گذرگاه های مرزی برای سال آینده باید در دستور کار قرارگیرد،بویژه در استان ایلام ایجاد 2 گذرگاه جدید برای تسهیل در تردد زائران ضروری به نظر می رسد.

 

به گزارش تحلیل ایران؛سردار اسکندر مومنی روز سه شنبه در نشست خبری در مرز بین المللی مهران اظهار کرد: بیش از 2 میلیون نفر از سه گذرگاه مرزی برای شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین به کشور عراق سفر کرده بودند.

 

وی با بیان اینکه بازنگری در موضوع روادید سفر برای این ایام باید برای سال آینده انجام شود، افزود: این یک سفر زیارتی است نباید به مانند سایر موارد خروج از کشور محسوب شود.

 

جانشین فرمانده ناجا یادآور شد: روند برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال با تمهیدهای اندیشیده شده بسیار باشکوهتر از سال گذشته بود و نیروی انتظامی با ایجاد قرارگاهی در مرز مهران تلاش کرد با پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات نظارت و کنترل دقیقی بر نحوه ورود و خروج زائران داشته باشد.

 

وی ادامه داد: وضعیت ترافیکی در مسیرهای منتهی به مرزهای سه گانه روان ولی پرحجم است ولی از عموم زائران می خواهیم در مسیر بازگشت از شتاب و عجله پرهیز کنند و با استراحت کافی به سوی شهرهای خود حرکت کنند تا شاهد حوادث ناگواری نباشیم.

 

وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح امکانات و تجهیزات یگان های مختلف نظامی برای ترابری ، اسکان و پذیرایی از زائران مورد استفاده قرار گرفت و در شهر مهران یک هزار و 200 دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران از سوی یگان های مختلف نظامی بکارگیری شده است.

 

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: با وجود تلاش های تمامی ارگان ها برخی نارسایی ها در روند تردد زائران اربعین در سال جاری مشاهده شد که باید با ارزیابی دقیق این موارد در سال آینده اصلاح شوند.

 

گذرگاه مرزی مهران بدلیل نزدیکی به عتبات عالیات از معابر پر تردد زائران ایرانی است به طوری که در ایام منتهی به اربعین حسینی امسال از 2 میلیون و 100 هزار زائر حدود یک میلیون نفر از این مرز به کربلا سفر کرده اند.