۴۲۰میلیون مترمکعب به تولید پارس جنوبی افزوده می شود

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۴ کد مطلب : 107672/a   
جانشین رئیس عملیات و تولید سکوی فاز 1 پارس جنوبی (اس پی کیو 1) گفت: تعمیرات اساسی 17 سکوی گازی پارس جنوبی با موفقیت به اتمام رسید و این سکوها برای تولید روزانه 420 میلیون مترمکعب گاز غنی تا پایان سال آماده شد.


به گزارش تحلیل ایران روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس روز سه شنبه به نقل از بهمن طاهرپور خاطرنشان کرد: انجام تعمیرات اساسی سکوها بدون هیچ حادثه ای و با رعایت استانداردهای ایمنی به پایان رسید و در مجموع چهار هزار و ١٠٠ مورد تعمیراتی در بازه زمانی ١٢٥ روز با همت کارکنان سکوها انجام شد.


جانشین رئیس عملیات و تولید سکوی فاز 1 پارس جنوبی درباره میزان برداشت گاز از 17 سکوی یادشده اظهار کرد: مطابق با برنامه ریزی صورت گرفته، مدیریت تولید و عملیات نفت و گاز پارس مکلف به تولید روزانه حدود ٤٢٠میلیون متر مکعب گاز غنی از این سکوها در شش ماه دوم سال است که به این میزان، تولید حدود ١٤ میلیون متر مکعب گاز غنی از سکوی سرچاهی اس پی دی 2 به سمت پالایشگاه فاز 19 را نیز باید اضافه کرد.


بر اساس برنامه امسال قرار است بخش دیگری از سکوهای در دست راه اندازی نیز به مجموعه سکوهای تولیدی پارس جنوبی افزوده شده و ظرفیت برداشت گاز از این میدان افزایش یابد.


العالم نوشت : در سه سال اخیر تاکنون بیش از ٢٠٠ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز پارس جنوبی افزوده شده است و پیش بینی می شود امسال با بهره برداری از پنج سکوی فازهای ١٧و١٨، ١٩ و ٢٠ و ٢١ تا اوایل سال آینده ١٠٠ میلیون متر مکعب گاز به تولید کنونی افزوده شود و ظرفیت برداشت از این میدان به ٥٣٠ میلیون متر مکعب در روز برسد.