سازمان ملل متحد حمله به زائران ایرانی در عراق را محکوم کند.

    •••••  شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۵ کد مطلب : 108142/a   

کاردار موقت کشورمان در سازمان ملل متحد در ارتباط با حادثه تروریستی اخیرعراق و کشته شدن تعدادی از زائران ایرانی در این حادثه نامه ای به دبیر کل سازمان ملل متحد و رئیس دوره ای شورای امنیت ارسال کرد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایسنا، غلامحسین دهقانی روز شنبه ۶ آذر با ارسال نامه‌ای به دبیر کل سازمان ملل متحد و رئیس دوره ای شورای امنیت، توجه او را به حمله تروریستی پنج شنبه گذشته در عراق که به شهادت بیش از ۱۵۰ نفر از جمله شمار زیادی از هموطنانمان منجر شد، جلب کرد.


در این نامه آمده است: این حمله اولین مورد از این نوع نبوده و در گذشته نیز شماری از زائران ایرانی در اثر حملات ددمنشانه تروریست‌ها جان خود را از دست داده اند.سفیر کشورمان با اشاره به این که گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است، تاکید کرد که دولت و مردم ایران آن چه را در توان دارند برای نابودی داعش و وابستگان آن و سایر گروه‌های تروریستی مصروف کرده و خواهند کرد.


این حادثه دهشتناک تروریستی و اقدامات مشابهی که جان هزاران نفر انسان بیگناه را در سوریه و عراق و دیگر نقاط جهان می گیرد، یادآور  مسئولیت ما در اقدام موثر برای از بین بردن این گروه هاست. این جنایات همچنین هشداری است به کسانی که تفکر تکفیری را گسترش داده و به شیوه های مختلف به سازمان‌های تروریستی کمک می کنند تا دست از حمایت از این جانیان بردارند و در مبارزه با تروریسم و افراطی گری خشن به جامعه بین المللی بپیوندند.


دهقانی در این نامه انتظار کشورمان مبنی بر محکوم کردن این حمله تروریستی از سوی ملل متحد به قوی‌ترین وجه ممکن را یادآور شد و به ویژه از شورای امنیت این سازمان خواسته است تا به وظیفه خود در دست زدن به اقدامات قاطع در مقابله با مصیبت تروریسم عمل کند.