یورش ده‌ها صهیونیست به مسجدالاقصی با حمایت پلیس

    •••••  یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۱۱ کد مطلب : 108225/a   

ده‌ها صهیونیست امروز (یک شنبه) با حمایت شدید نیروهای امنیتی اشغالگران به صحن‌های مسجدالاقصی حمله کردند.


به گزارش تحلیل ایران ، ده‌ها صهیونیست صبح امروز (یک شنبه) از باب «المغاربه» تحت تدابیر شدید امنیتی پلیس رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی حمله کردند.

وبگاه خبری «صفا» گزارش داد: پلیس رژیم صهیونیستی  از ساعت 7:30 صبح، باب المغاربه را باز و یگان‌های ویژه پلیس و نیروهای واکنش سریع برای حمایت از مهاجمان در صحن‌های مختلف مسجد الاقصی مستقر شدند.  

«محمود ابوعطا» متخصص رسانه‌ای مسائل مسجدالاقصی اعلام کرد: 96 شهرک‌نشین صبح امروز در قالب چند گروه به مسجدالاقصی حمله کردند.

این حملات در حالی انجام شد که چندین نفر از خاخام‌های صهیونیست، پیشاپیش مهاجمان حرکت می‌کردند.

وی افزود: نیروهای امنیتی اسرائیل در طول این حمله با تمرکز به روی درهای ورودی مسجد الاقصی، اوراق شناسایی همه نمازگزاران فلسطینی را که قصد ورود به مسجد داشتند، بازرسی می‌کردند تا افرادی که به طور مداوم به مسجد رفت و آمد دارند شناسایی کنند.

فارس نوشت: در حالی که مسئولیت اداره مسجد الاقصی بر اساس توافق سال 1994 بین رژیم اشغالگر قدس و دولت اردن بر عهده وزارت اوقاف اردن است، و حق برگزاری نماز در صحن‌های مسجدالاقصی به فلسطینیان اختصاص دارد، صهیونیست‌ها با هدف تغییر قوانین حاکم بر مسجد، حملات روزانه‌ای را با حمایت پلیس این رژیم به صحن‌های مسجدالاقصی صورت می‌دهند.