شهیدان حله و کرکوک طبق ضوابط، شهدای انقلاب اسلامی محسوب شوند

    •••••  یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ — ۲۱:۱۷ کد مطلب : 108254/a   

رئیس‌جمهور در نامه‌ای به رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از وی خواست شهیدان وقایع تروریستی حله و نیروگاه کرکوک طبق ضوابط آن بنیاد، در عداد شهدای انقلاب اسلامی محسوب شوند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در نامه‌ای به رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از وی خواست شهیدان وقایع تروریستی حله و نیروگاه کرکوک طبق ضوابط آن بنیاد، در عداد شهدای انقلاب اسلامی محسوب شوند و تأکید کرد که زنده نگه داشتن راه این شهیدان و حمایت از خانواده آنها، وظیفه همه ما است.متن نامه روحانی به این شرح است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

حجت‌الاسلام‌والمسلمین جناب آقای شهیدی

 ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران


سلام‌علیکم

اقدامات ضد بشری افراطیون تکفیری در خاک عراق که برخی از زائران خداجو را که از مراسم عبادی و معنوی اربعین حسینی(ع) بازمی‌گشتند در آتش کینه و عصبیت ضد اسلامی خود به شهادت رساندند، بار دیگر عزم ملت ایران را بر مقابله با تروریست‌ها و ریشه‌های فکری و حامیان سیاسی بین‌المللی آنان، راسخ‌تر کرده است.


زنده نگه داشتن راه این شهیدان و حمایت از خانواده آنها وظیفه همه ماست. لازم است بنیاد شهید در اسرع وقت، توجه به عزیزانی را که در وقایع تروریستی حله و نیروگاه کرکوک به شهادت رسیده‌اند طبق ضوابط آن بنیاد، در عداد شهدای انقلاب اسلامی محسوب و توفیق خدمت به خانواده آنان را به کارنامه خدمات بنیاد شهید بیفزاید و ظرف یک ماه اقدامات انجام شده را گزارش نماید.


حسن روحانی

رئیس‌جمهور اسلامی ایران