روحیه ایثار وشهادت بیش ازهر زمان دیگری موردتوجه قرارگیرد

    •••••  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۳ کد مطلب : 108350/a   

 

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه گفت: با وجود جوانان مومن و متدین در جامعه باید روحیه ایثار، فداکاری و شهادت در راه حق بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گیرد.

 

به گزارش تحلیل ایران  آیت الله مرتضی مقتدایی روز دوشنبه به مناسبت سالروز رحلت حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در جمع عزاداران و سوگواران آستان مقدس امامزادگان آقا علی عباس و شاهزاده محمد (ع) بخش امامزاده شهرستان نطنز اظهار داشت: در طول سال های پس از پیروزی انقلاب و استقرار نظام اسلامی افراد مختلفی به دلیل ناتوانی درمقابله با مشکلات یا افتادن در دام دنیا پرستی از جریان نهضت به دور افتادند.


وی ادامه داد: اگر مردم و جوانان ما با پیروی از سیره شهیدان در مسیر اعتقاد خود آماده ایثارگری و استقامت باشند پیروزی آن ها در جبهه های مختلف حتمی است.


مقتدایی گفت: امروز باید با الگو گرفتن از فرمایش های رهبر معظم انقلاب در برابر دشمنان به ویژه استکبار جهانی استقامت و پایداری کرده و ذره ای از اصول و ارزش های دینی و اسلامی خود کوتاه نیاییم.


وی رسیدگی به محرومان و دستگیری از مستمندان را از روش ها و کردارهای نیک امام حسن مجتبی (ع) در دوران حیاتش برشمرد و گفت: همه ما باید با تاسی از این رفتار بتوانیم به دردمندان و مستضعفان کمک کنیم.


عضو خبرگان رهبری افزود: اولین درسی که از رفتار و عمل پیامبر اکرم (ص) باید فرا گیریم، اعتقاد به توحید و استقامت بر آن است که این توصیه الهی برای رسیدن به پیروزی است.


مقتدایی ادامه داد: پیامبر(ص) با عمل به این توصیه در برابر مشکلات بسیاری که در مقابل تبلیغ رسالت به وجود می آمد، مقاومت کردند و هیچ عامل کوچک یا بزرگی همچون تهدید یا تطمیع دشمنان نتوانست ایشان را نسبت به پیمودن مسیر بی انگیزه کند.


عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به حضور بیش از 3 میلیون زائر در سال از شهرهای دور و نزدیک به آستان مقدس امامزاده آقا علی عباس (ع) گفت: از همه مسئولان به ویژه رئیس جمهوری درخواست داریم جهت ارائه تسهیلات و امکانات رفاهی برای زائران و مجاوران آستان مقدس که شرایط مطلوبی برای آنان مهیا نیست، گام های اساسی و اصولی بردارند تا زائران بدون دغدغه بتوانند در جوار امامزادگان واجب التعظیم از فیوضات آنان بهره معنوی ببرند.


ایرنا نوشت: امامزادگان آقا علی عباس (ع) و شاهزاده محمد (ع) از فرزندان بلافصل امام موسی کاظم (ع) در فاصله شش کیلومتری شهر بادرود مرکز بخش امامزاده شهرستان نطنز و 160 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.