نبود طرح لازم درحوزه مسکن

    •••••  جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۷ کد مطلب : 109520/a   

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی،گفت : تجربه حضور در آمریکای لاتین توانست برای کشور ارز آوری، اشتغال و صادرات کالا و خدمات مهندسی داشته باشد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، سعید جلیلی  گفت: وقتی صحبت از تمدن سازی و تمدن اسلامی میشود یعنی "نرم افزار دینی" هدایتگر سخت افزار باشد.

این استاد اندیشه سیاسی در اسلام افزود: اگر "تمدن دینی" است که اجازه سلاح هسته ای نمیدهد و استفاده از انرژِی هسته ای را حق میداند، همان تمدن دینی است که از یک سو الگوهای شهرسازی و مسکن را متعالی میسازد و از سوی دیگر اجازه نمیدهد خانواده ای از حق مسکن محروم باشد.

وی ادامه داد: طبق قانون اساسی مسکن حق مردم و کمک به تامین آن "وظیفه دولت" است.

جلیلی تاکید کرد: کسانی که فکر میکنند با الگوی لیبرال سرمایه داری میتوانند مشکل مسکن را حل کنند ببینند همین الگو در زمینه مسکن، چگونه بحران اقتصادی 2008 آمریکا را به وجود آورد!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مسکن محل آرامش خانواده است و حل مشکل اجاره نشینی یعنی کمک به تامین آرامش خانواده ها.

وی با بیان اینکه گران شدن مسکن از یک سو هزینه خانواده های بدون مسکن را افزایش میدهد و از دیگر سو فاصله آنها را با خانه دار شدن بیشتر میکند، افزود:

زمانی که مسکن با قیمت مناسب برای محرومین تولید می شود رشد اقتصادی و عدالت به صورت همزمان تامین میگردد.

جلیلی خاطرنشان کرد: میتوان به طرح های قبل ایراد داشت مشروط به آنکه طرح بهتری جانشین شود ولی نمیتوان کشوری را که سالانه یک میلیون مسکن جدید نیاز دارد در خلاء و بدون طرح رها کرد!

وی ادامه داد: ظرفیت تولید مسکن در کشور نه تنها میتواند بخش عمده ای از مشکل مسکن، اشتغال و خروج از رکود را حل کند بلکه این توانایی را دارد که در بسیاری از بازارهای منطقه و دیگر نقاط جهان حضور پررنگ داشته باشد.

ایسنا نوشت : جلیلی در پایان تصریح کرد تجربه حضور 10 سال پیش این بخش در آمریکای لاتین توانست برای کشور ارز آوری، اشتغال و صادرات کالا و خدمات مهندسی داشته باشد.