گردش مالی ۲۵ هزار میلیارد تومانی صنعت برق ایران

    •••••  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۲ کد مطلب : 109568/a   

 

مدیرعامل شرکت توانیر از گردش مالی ۲۵ هزار میلیارد تومانی صنعت برق ایران خبر داد و گفت: اصلاح وضعیت مصرف، اصلاح شدت انرژی و افزایش بهره وری تجهیزات و تاسیسات برق جای کار دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، «آرش کردی» در گفت وگو با تسنیم اظهار داشت: روز به روز وابستگی ما به صنعت برق بیشتر می شود و ظهور و بروز آثار صنعت برق در زندگی روزمره مردم و جامعه روز به روز خود را بیش از گذشته نشان می دهد. برق را به عنوان یک نوع از انرژی نمی دانیم بلکه به عنوان منبع برتر انرژی می دانیم؛ نوع برتری از انرژی که جایگزینی ندارد.

 

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه "صنعت برق روز به روز بیشتر اهمیت و جایگاه خود را در زندگی روزمره مردم پیدا می کند"، گفت: موضوعات صنعت برق نیز به همان اندازه مهم و حساس و دارای جایگاه و قابل بررسی است و ضرورت دارد به حل مشکلات این صنعت نیز به همان اندازه که وجود برق برای زندگی مردم اهمیت دارد، اهمیت داده شود.صنعت برق ایران با وجود تمامی مشکلاتی که با آنها روبه رو است، 24 تا 25 هزار میلیارد تومان در طول سال گردش مالی دارد.کردی با بیان اینکه " شبکه برق ایران به لحاظ گستردگی جزو شبکه های بزرگ دنیا محسوب می شود"، گفت: در حال حاضر ظرفیت نصب شده تولید برق کشور بیش از 75 هزار مگاوات است و حدود 124 هزار کیلومتر مدار خطوط انتقال و 735 هزار کیلومتر مدار خطوط توزیع برق کشور است.

 

مدیرعامل شرکت توانیر خاطرنشان کرد: از نظر ظرفیت سازی در بخش تولید توانسته ایم ظرفیت های خوبی را ایجاد کنیم، اگرچه هنوز در این بخش پروژه های متعددی در دست اجرا است.یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی کشورها و یکی از مسائلی که مورد قضاوت در مورد کشورها قرار می گیرد میزان مصرف انرژی است، اعداد و ارقام موجود در تولید برق کشور مطلوب است؛ اما اصلاح وضعیت مصرف، اصلاح شدت انرژی و افزایش بهره وری تجهیزات و تاسیسات برق جای کار دارد.کردی با اشاره به اینکه "سرمای هوا استفاده از انرژی برق را در کنار مصرف انرژی گاز به منظور گرمایش افزایش می دهد"، گفت: در حال حاضر پیک مصرف برق حدود 34 هزار مگاوات است. از هم اکنون طرح های مورد نیاز برای آماده سازی صنعت برق کشور از ابعاد مختلف تولید، انتقال و توزیع به منظور پوشش نیاز برقی پیک تابستان 96 در دست انجام است.