ادامه حمایت آمریکا از کشورهای منطقه با هدف مقابله با ایران

    •••••  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۹ کد مطلب : 109619/a   
وزیر دفاع آمریکا گفت واشینگتن برای «مقابله» با اقدامات تهران، از کشورهای منطقه حمایت می‌کند.
 
به گزارش تحلیل ایران اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا، در سخنرانی خود در  گفتگوی امنیتی  «منامه 2016» مدعی شد: «نبرد شهر رقه سوریه ادامه دارد و ما برای منزوی کردن داعش تلاش کردیم و خارج کردن کنترل این شهر از دست این گروه نزدیک شده است.»

وی ادعا کرد: «به دلیل حملات هوایی ائتلاف بین المللی، سران داعش اکنون دیگر نمی توانند بین رقه و موصل تردد کنند. 200 نظامی دیگر را برای جنگیدن با داعش در رقه اعزام خواهیم کرد.»

کارتر در ادامه اظهاراتش با مطرح کردن ادعاهایی مضحک علیه کشورمان گفت: «ما به حمایت از تلاش کشورهای منطقه با هدف مقابله با ایران و تحرکاتش که باعث برهم زدن امنیت منطقه می شود، ادامه می دهیم.»

وی اظهار داشت: «نیروهای آمریکایی بر پایبندی خود به کمک به توان نظامی و امنیتی کشورهای منطقه تأکید دارند. ما به آموزش نظامی دوجانبه و چند جانبه برای تقویت توان کشورهای منطقه با هدف مبارزه با تروریسم ادامه می دهیم. آمریکا فقط از منافع خودش دفاع نمی‌کند؛ بلکه تلاش می‌کند از متحدانش هم حمایت و توانمندی‌های نظامی و دفاعی آنها را تقویت کند.»

وی همچنین مدعی شد: «نیروهای آمریکایی به تازگی توانسته‌اند چند کشتی ایرانی حامل سلاح را توقیف کنند و مانع از رسیدن آنها به مقصدشان شوند. ما می‌توانیم همچنان بهترین شریک کشورهای منطقه باشیم و به همکاری با آنها ادامه دهیم.»

العالم نوشت : کارتر همچنین اعلام کرد «قراردادی با قطر برای فروش پنج هزار رادار با هدف تقویت سامانه هشدار زودهنگام در این کشور امضا کردیم.»