صادرات ۱۰ میلیون دلاری از کرمانشاه به افغانستان طی ۸ ماهه سال

    •••••  چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۰ کد مطلب : 110049/a   

 

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه در هشت ماه گذشته 10 میلیون دلار صادرات به افغانستان داشته است که عمده صادرات شامل پروفیل، پلاستیک و نخود بوده است.


تحلیل ایران- کیوان کاشفی ظهر امروز در نشست فعالان اقتصادی کرمانشاه با سفرای کشورهای هندوستان، افغانستان و پاکستان، اظهار داشت: ما با کشور افغانستان در زبان و فرهنگ قرابت بسیار نزدیکی داریم.

کاشفی با بیان اینکه می‌خواهیم بیشترین سطح مبادلات تجاری را در منطقه با کشور افغانستان داشته باشیم، افزود: استان کرمانشاه در هشت ماه گذشته 10 میلیون دلار به افغانستان صادرات داشته است که عمده صادرات شامل پروفیل، پلاستیک و نخود بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به سفر دبیرکل سفارت افغانستان در ایران، عنوان کرد: امیدواریم در سه حوزه خاص خدمات فنی و مهندسی، دانشگاهی و آموزشی و کشاورزی با افغانستان ارتباط تجاری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در  کشور افغانستان در بخش تجاری و اقتصادی ثبات رو به رشدی شکل گرفته است، تصریح کرد: با توجه به نیاز افغانستان در بخش فنی و مهندسی، باید امکانات فنی و مهندسی را در اختیار کشور افغانستان قرار بدهیم.

این مسؤول استان کرمانشاه را در بخش کشاورزی دارای تنوع بسیار دانست و گفت: امکانات کشاورزی، دانشگاهی و آموزشی را در افغانستان به‌کار می‌گیریم و خواستار استفاده از توانمندی‌ها و فعالیت تجار در کشور افغانستان هستیم.

حدیث -جمشیدی