دستیابی به رکورد صادرات نفت

    •••••  پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۲ کد مطلب : 110900/a   

 مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: رکورد صادرات نفت  و ایجاد شرایط پهلودهی همزمان 10فروند نفتکش اقدامی سترگ برای شکوفایی اقتصادی کشور است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایرنا،پایگاه اطلاع رسانی شرکت پایانه های نفتی ایران روز پنجشنبه به نقل از سید پیروز موسوی در حاشیه سفر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به جزیره خارگ و بازدید از اسکله شرقی این پایانه،اعلام کرد: با نوسازی و اجرای طراح های توسعه ای در بزرگترین پایانه های نفتی ایران، توان پهلودهی نفتکش ها در اسکله های پایانه نفتی خارگ، از 3 فروند به 10 فروند افزایش یافته است.


وی یادآورشد:گام‌های بسیار مهمی در راستای توسعه زیرساخت‌های صادرات نفت ایران برداشته شده است. موسوی با اشاره به نوسازی، بهسازی و چابک‌سازی اسکله‌های صادرات نفت ایران، ادامه داد: شتاب عملیات ذخیره سازی، پهلودهی، بارگیری و تحویل نفت خام به مشتریان آسیایی و اروپایی جمهوری اسلامی تسهیل شده است. مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: همه فعالیت‌ها در پایانه‌های نفتی ایران توسط نیروهای توانمند وزارت نفت انجام می‌شود و هیچ برون‌سپاری در این زمینه انجام نشده است؛ این افتخار بزرگی است که به همت تلاشگران این شرکت در مناطق خارگ، عسلویه، شمال و ماهشهر به دست آمده است.


وی گفت: موفقیت پهلو دهی شمار نفتکش ها و ایجاد زیرساخت های لازم صادراتی باعث شده تا شرکت پایانه‌های نفتی ایران استانداردهای بین‌المللی در حوزه های مختلف عملیاتی خود را از شرکت‌های معتبر دریافت کند. آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی سفر دو روزه خود به استان بوشهر را از روز چهارشنبه آغاز کرده است. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این سفر در همایش تجلیل از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خارگ شرکت و از اسکله صادرات نفت تی و مجتمع پتروشیمی واحد متانول خارگ بازدید کرد.


بازدید از بندربوشهر، دهکده گردشگری امید، دیدار با نخبگان استان بوشهر و بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی در شهر جدید عالی شهر از جمله برنامه های روز دوم سفر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به استان بوشهر است. جزیره خارگ از توابع شهرستان بوشهر با بیش از 20 هزار نفر جمعیت بزرگترین پایانه صادرات نفت کشور است که در فاصله 57 کیلومتری شمال غرب بوشهر در آبهای خلیج فارس واقع است.