واحدهای صنعتی کوچک و متوسط به فرابورس وارد می‌شوند

    •••••  جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۸ کد مطلب : 111773/a   

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با افتتاح تابلوی فرابورس توسط معاون رئیس جمهور در ۲ روز گذشته واحدهای صنعتی کوچک و متوسط به فرابورس وارد می‌شوند.


به گزارش تحلیل ایران، علی یزدانی بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از واحدهای صنعتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افتتاح تابلوی فرابورس زمینه ورود واحدهای کوچک و متوسط را به بازار سرمایه فراهم می‌کند.

 

وی افزود: با ایجاد این شرایط سرمایه‌گذاران می‌توانند سهام خود را در بازار بورس عرضه و مشارکت‌های مالی با حداقل سود دریافت کنند.

 

رئیس سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی با اشاره به ایجاد بورس کالا برای این شرکت‌ها بیان کرد: با امضای توافقنامه‌ای زمینه حضور واحدهای صنعتی در بورس کالا در راستای حذف دلال‌ها و عرضه مستقیم کالاها در بازار فراهم می‌شود.

 

یزدانی با اشاره به ایجاد 5 صندوق برای حمایت از واحدهای صنعتی گفت: برای پشتیبانی و حمایت از بنگاه‌ها و تأمین مواد اولیه 5 صندوق حمایتی ایجاد که صندوق سرمایه‌گذاری نیز در شرکت شهرک‌ها ایجاد شده که به هر واحد تا سقف 3 میلیارد تومان ضمانت‌نامه ارائه می‌کند.

وی افزود: در طول 3 سال گذشته بیش از 2 هزار و 885 بنگاه کاملاً تعطیل راه‌اندازی و 37 هزار شغل ایجاد شده است.

رئیس سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک‌های صنعتی با بیان اینکه بنابر نظرسنجی‌ها مشکل 70 درصد از واحدها نقدینگی است، گفت: تأمین مالی از جمله سیاست‌های دولت برای حمایت از سرمایه‌گذاران است.