قرارگاه مقابله با بحران در موضوع آنفلوانزای حاد پرندگان

    •••••  یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۳ کد مطلب : 111988/a   

استاندار مرکزی گفت: قرارگاه مقابله با بحران در موضوع آنفلوانزای حاد پرندگان در استان مرکزی موفق عمل کرده است.


به گزارش تحلیل ایران، محمود زمانی‌قمی شامگاه شنبه در جلسه بررسی وضعیت آنفلوانزای حاد پرندگان در استان مرکزی با اشاره به هماهنگی اعضای قرارگاه مقابله با بحران اظهار داشت: استان مرکزی در راستای مقابله با موضوع آنفلوانزای حاد پرندگان به‌خوبی بسیج شده و در این راستا از‌تمامی امکانات موجود بهره‌ گرفته است و به‌ پاس این دستاورد از اقدامات فرماندهی نیروی انتظامی استان مرکزی، فرماندهی سپاه، گروه‌های بسیجی، همکاران قضایی و دست‌اندرکاران برپایی این قرارگاه تشکر می‌کنم.

 

وی افزود: همه تلاش ما بر مبنای کاهش رنجودگی خسارت دیدگان و کاهش وسعت این حادثه در سطح استان است و در تلاشیم که این معضل در سطح استان گسترش نیابد و در صورت گسترش یافتن به سایر مناطق آسیبی وارد نکند.

 

استاندار مرکزی تصریح کرد: به هر میزانی که از وقوع خسارات جلوگیری کنیم منافع مردم، جامعه و قشر تولیدکنندگانی که در معرض خسارات هستند حفظ می‌شود.

 

زمانی‌قمی ادامه داد: بسیاری از نقطه نظرات مطرح شده در این جلسات در راستای حفظ منابع مردم و جلوگیری از خسارات به‌ صورت مصوبه تدوین می‌شوند همچنین ذخیره‌سازی میوه و مایحتاج شب عید از اهم مواردی است که باید مورد تاکید قرار گیرد.

 

وی عنوان کرد: نمایشگاه‌های کالا امسال قبل از عید در استان مرکزی برپا نمی‌شوند و باید فرصت را در اختیار اعضای اصناف، بازاریان و کسبه‌ای که در طول سال مالیات پرداخت می‌کنند قرار دهیم، برگزاری نمایشگاهای نزدیک به موعد سال نو ممنوع است.

 

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: آمادگی برخورد با بحران از هر نوعی در جمهوری اسلامی ایران بسیار زیاد است و این امر یک نعمت ارزشمند محسوب می‌شود، مواجهه با مشکلات آمادگی نسل انقلاب و قدرت و سرعت آنها در بسیج شدن را به نمایش می‌گذارد.

 

زمانی‌قمی بیان کرد: در پایان کنترل بحران جلسه‌ای با محوریت انجام اقدامات نهایی تشکیل می‌شود، همچنین رئیس بانک کشاورزی که مسئولیت پرداخت تسهیلات به بیمه‌شدگان و خسارت دیدگان را دارد موظف است که در پایان هر هفته گزارشی کامل و جامع به شخص استاندار ارائه دهد.