مربیان و بازیکنان به داوران جوان احترام بگذارند

    •••••  دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۰ کد مطلب : 112114/a   

داور بین‌المللی فوتبال ایران اظهار کرد داوران جوان لیگ برتری آینده خوبی دارند به شرطی که اهالی فوتبال به آنها احترام بگذارند و صبر پیشه کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران  علی‌رضا فغانی گفـت:  درباره دوره دانش‌افزایی داوران فوتبال که در جزیره کیش در حال برگزاری است، به صحبت پرداخت و گفت: برای نخستین بار است که این کلاس بیرون از تهران برگزار می‌شود. هدف این دوره هماهنگ‌تر شدن داوران با هم و یکنواخت شدن تصمیم‌های آنهاست.


قوانین جدید در کلاس‌هاس قبلی به داوران ابلاغ شده و این دوره برای هماهنگ‌تر شدن آنها با یکدیگر تشکیل شده است.


نکات مثبت داروان گفته می‌شود و اشتباه‌ها نشان داده می‌شود تا کلاس جنبه آموزشی بالایی داشته باشد.

 

این داور موفق ایرانی درباره عملکرد مردان سیاه‌پوش در نم‌فصل نخست لیگ برتر فوتبال نیز اظهار کرد: با توجه به این که بازیکنان و مربیان بیشتر تیم‌ها جوان شدند، انتظار می‌رفت داوران هم جوان شوند که خوشبختانه داوران جوانی که در لیگ برتر قضاوت می‌کنند، خوب هستند و علاقه زیادی به یادگیری دارند. آنها فقط کمی تجربه‌شان پایین است که اگر اهالی فوتبال به تصمیم‌های آنها احترام بگذارند و کمی صبر داشته باشند، داوران جوان ما آینده خوبی خواهند داشت.

 

ایسنا نوشت: فغانی درباره پیش‌بینی‌اش از داوری‌های فوتبال در نیم فصل دوم هم گفت: همه تیم‌ها در حال آماده‌سازی خود هستند و این فرصت خوبی برای داوران ایجاد کرده که هم ریکاوری کنند و هم با شرکت در این دوره‌ها به هماهنگی بیشتری برسند تا در نیم‌فصل دوم قضاوت‌های به مراتب بهتری انجام بدهند.