نصب چراغ های سلولی خورشیدی در میادین شهر اردبیل

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۵ کد مطلب : 112237/a   

فرماندار اردبیل گفت: در هفت میدان اصلی شهر اردبیل چراغ های سلولی خورشیدی راهنمایی و رانندگی نصب می شود.


به گزارش ایرنا از روابط عمومی فرمانداری اردبیل ، جواد زنجانی روز سه شنبه در جلسه شورای ترافیک افزود: با نصب این چراغ ها در صورت قطع برق در میادین و چهار راه های اصلی مشکلی از بابت چراغ های راهنمایی و رانندگی وجود نخواهد داشت و بقیه میادین هم در مرحله بعدی اجرایی خواهد شد.
او به مشکلات ترافیکی میدان قدس اشاره و اظهار کرد: برخی موانع در محل اجرای طرح پل قدس ایستگاه سرعین در اردبیل سبب افزایش ترافیک شده و انتظار می‌رود این موانع سریع برداشته شود و برنامه ‌ریزی‌های اساسی برای اجرای این طرح انجام شود تا شاهد کاهش ترافیک در منطقه باشیم.
زنجانی همچنین بر لزوم راه اندازی مرکز مانیتورینگ کنترل ترافیک تاکید کرد و گفت: نصب دوربین های کنترل و همچنین برخورد با رانندگان پر خطر که در داخل شهر امنیت مردم را به خطر می اندازند باید مورد توجه راهنمایی و رانندگی قرار گرفته و نقاط حادثه خیز و پر تصادف نیز کارشناسی و برطرف شود.
زنجانی از برنامه ‌ریزی برای راه‌ اندازی پل‌های عابر پیاده در اردبیل خبر داد و بیان کرد:‌ این امر با همکاری شورای شهر اردبیل انجام می‌شود و در مناطقی که نیاز به ایجاد پل عابر پیاده است دستگاههای مربوطه باید اقدامات اساسی و لازم را انجام دهند.
او بیان کرد: برای برطرف کردن رفت و آمد مشکلات دانش‌آموزان در برخی مدارس اردبیل پل‌ های عابر پیاده نصب شود که این امر نیازمند تصمیم و مشارکت های همگانی و اساسی است.
فرماندار اردبیل افزود: نصب تابلوها و علایم ایمنی در جاده‌ ها امری ضروری است و برای اجرای این طرح اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای شهرستان اردبیل اقدامات خوبی انجام داده و انتظار می‌رود این اقدامات به صورت همه‌ جانبه در مناطق مختلف اردبیل ادامه یابد.
در شهر اردبیل بیش از نیم میلیون نفر جمعیت در شش هزار و 500 هکتار مساحت جای گرفته است. 
با تبدیل این شهر به مرکز یک استان مستقل از سال 1372 و به موازات آن گسترش بی رویه وسعت و جمعیت شهر به خاطر افزایش مهاجرت از شهرهای تابعه و از سوی دیگر کمبود و در مواردی نبود بعضی امکانات و زیرساخت های مورد نیاز کلانشهرها و نیز بیکاری درصد قابل توجهی از ساکنان این شهر به خاطر کمبود کارخانه ها و مراکز و موسسه های بزرگ به تدریج شاهد بروز ناهنجاری ها و مشکل های شهری در آن سرزمین شدیم. 
راهبندان ها و اختلال های ترافیکی ، دستفروشی ، گردش وانت بارهای فروشنده و یا خریدار انواع ضایعات در کوچه ها و خیابانها ، بروز آلودگی های شنیداری و دیداری و در برخی روزهای سال های اخیر آلودگی هوا ، سد معبرهای ناشی از ریخته شدن مصالح و ضایعات ساختمانی در پیاده روها و حواشی خیابان ها ، تولید حجم انبوه زباله و گاهی ریخته شدن آنها در گذرگاه ها ، کم توجهی به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و نیز رانندگی برخی جوانان به شیوه خطرناک که ماشین را جایگزین اسباب تفریحی و سرگرمی کرده اند ، کمبود توقفگاه های با ظرفیت بالا ، ساخت آپارتمان های چند طبقه در کوچه های باریک ، وجود ده ها نوع صنف مزاحم مانند مکانیکی ، نمایشگاه اتومبیل ، آهنگری ، تراشکاری ، نقاشی اتومبیل ، فروشنده های ضایعات و از این دست از جمله معضل های شهری اردبیل هستند که از دو دهه قبل به تدریج خودنمایی و ساکنان این شهر را با سختی های زیاد مواجه کرده اند.