دنیای استکبار، اسلام را به خشونت متهم می کند

    •••••  جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۳ کد مطلب : 113257/a   

به گزارش تحلیل ایران ، آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران در سخنانی گفت: در دین اسلام همه در کارها به خدا توکل می کنند و عزت و آبروی خود را از خدا طلب می کنند و همواره مسلمانان خواستار محبت و دوستی با همنوع خود بوده و هستند.


وی افزود: صفا و صمیمت و وفای به عهد و صلح طلبی ویژگی بارز مسلمانان و پیروان حضرت محمد (ص ) و پیام اسلام است که همواره با توکل به خدا در راه اهداف و آرمان های خود گام برمی دارند.


آیت‌الله امامی کاشانی با بیان اینکه مسلمانان با توکل به خدا دنیا را متعلق به همه و عزت را برای همه می دانند، افزود: اسلام هویتی دارد که این هویت، دشمنان اسلام را تهدید می‌کند و آنها در مقام مقابله برمی‌آیند.


خطیب امروز نمازجمعه تهران با اشاره خلق خوش و سیره پیامبر گرامی و تمدن اسلام که به دست حضرت محمد (ص) پایه گذاری شد، افزود: رسول گرامی در امور بر خداوند سبحان توکل می کرد و خدا را اصل نخست و مهم می دانست.


به اعتقاد پیامبر اسلام، انسان به ارکانی متصل است که هماهنگی آنها با خداست و این همان توکل است یعنی گرچه اسباب خلقت کلیدی برای گشایش است اما تنها خدا قادر به گشایش درهای بسته است.


امامی کاشانی با اشاره به توکل بالای پیامبر (ص) گفت: رفتار و منش پیامبر در عمل سبب شد که جمعی از مشرکان اسلام بیاورند و این همان توکل و اعتماد بر خداست که انسانها را یاری می کند.


ایرنا نوشت : وی مسلمانان را پیرو هویتی مبنی بر حرکت به سمت فطرت و احیای ارزش‌ها معرفی کرد و افزود: اگر جهان اسلام می‌خواهد ارزش های دینی به نتیجه برسد، باید تفکر توکل را تقویت کند.