بزرگترین سرمایه انسانی کشور عین شمع در حال آب شدن هستند

    •••••  یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ — ۰۷:۴۹ کد مطلب : 113407/a   

 

 

به گزارش تحلیل ایران، غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با  تسنیم، درباره طرح 1.5 میلیارد دلاری اشتغال گفت: این طرح خوب است به شرطی که هم موجب توسعه متوازن باشد، هم به روستاها رسیدگی کند و هم رفع اشتغال و بیکاری را حل کند. این طرح باید منتج به رفع مشکلات مالی روستاها و تقویت بنیه مالی آنها بشود و بتواند به اشتغال کمک کند. البته جزئیات این طرح هنوز به مجلس نرسیده است.

وی  با بیان اینکه بیکاری  مشکل امروز جوانان است، خطاب به رئیس جمهور گفت: دولت یازدهم و مجلس دهم توجه کنند که هیچ کاری مهم‌تر از حل مشکل اشتغال جوانان و علی‌الخصوص جوانان تحصیل کرده بیکار ندارند، جوانان افسرده شده‌اند. جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه بزرگترین مشکل این مردم بیکاری جوانان‌شان است افزود: بزرگترین سرمایه انسانی کشور عین شمع در حال آب شدن هستند. جمله تکان‌دهنده مقام معظم رهبری در مورد بیکاری جوانان جای هیچ‌گونه تعللی برای مسئولان باقی نگذاشته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه نیروی انسانی بزرگترین سرمایه کشور است اظهار داشت: تنها راه‌ نجات کشور اقتصاد مقاومتی درون‌زا و برون‌گراست؛ به عبارتی تولیدمحور و تولیدی که قابلیت صادرات داشته باشد.برای رونق اقتصاد باید از رکود خارج شویم. برای خروج از رکود ابتدا باید صنایع فعال شوند. صنایع فلج شده چطور بدون تسهیلات ارزان قیمت و بدون سرمایه در گردش و بدون سیاست‌های تشویقی صادراتی می‌توانند افزایش تولید داشته باشند. کسب و کارهای کوچک به دلیل ساختار ساده و زود بازده و همچنین با توجه به نیاز سرمایه اندک برای متعادل کردن بازار کار موثر هستند.  در کشور با توجه به ترکیب جمعیتی، کسب و کارهای کوچک خانگی می‌ تواند بازدهی مناسبی داشته و در کوتاه مدت یا میان مدت در رفع معضل بیکاری موثر باشد.