جمع آوری هشت هزار تن نخاله ساختمان پلاسکو

    •••••  دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۰ کد مطلب : 114423/a   

به گزارش تحلیل ایران،  منصورباقرصاد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در چند روز اخیر با همکاری برخی دستگاه ها توانستیم حجم زیادی از آهن آلات، بتن و برخی نخاله ها را از ساختمان پلاسکو جمع آوری کنیم.


وی با بیان اینکه وظیفه و هدف ما جمع آوری نخاله های ساختمانی نیست، گفت: درنظرداریم با آوار برداری، پیکر محبوس شده و یا اجساد آتش نشانان را از زیر آوار خارج کنیم.


باقرصاد افزود: با دستور مقامات قضائی، زمینی به وسعت هفت هکتاردر خیابان مختاری (منطقه 12) انتخاب شده و آوار ساختمان پلاسکو به آنجا منتقل می شود.


وی گفت: از زمان آغاز عملیات تاکنون هشتصد کامیون، نخاله های ساختمان پلاسکو را از این محل خارج کرده اند.


وی افزود: در جریان عملیات آوار برداری اگر گاوصندوق و یا اموال دیگری پیدا شود، پس از تنظیم صورتجلسه به مقامات قضایی و نیروی انتظامی تحویل خواهد شد.


در حال حاضر عملیات آواربرداری بخشی شرقی ساختمان پلاسکو انجام شده و نیروهای مستقر دراین محل با استفاده از بیل های مکانیکی مشغول عملیات هستند.


ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری و تقاطع چهارراه استانبول حدود ساعت 8 صبح پنجشنبه 30 دی ماه دچار حریق شد و حدود ساعت11:30 دقیقه به علت شدت آتش فرو ریخت.


ایرنا نوشت: از زمان ریزش ساختمان پلاسکو تاکنون عملیات آواربرداری با کمک تمام تجهیزات و نیروهای امدادی به طور شبانه روزی ادامه دارد.