هنوز به مورد جدیدی از مفقودین و آتش نشانان برخورد نکرده‌ایم

    •••••  دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۰ کد مطلب : 114436/a   

به گزارش تحلیل ایران،  ملکی سخنگوی ستاد مدیریت بحران پلاسکو در مورد آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به آوار برداری پلاسکو اظهار کرد: تعداد بسیار زیادی از دستگاه‌ها و تجهیزات از جمله کمپرس، بیل مکانیکی، کامیون و بولدوزر با توان فیزیکی بالا در محل حادثه حضور دارند تا عملیات آواربرداری و حمل نخاله‌ها به سرعت انجام شود.

 

وی افزود: در حال حاضر در نتیجه آواربرداری ضلع شرقی و جنوبی پلاسکو به هم متصل شده و در اصطلاح به نقطه صفر، صفر یا کف رسیده‌ایم.

 

عملیات آواربرداری ادامه دارد اما هنوز به مورد جدیدی برخورد نکردیم. روز گذشته آخرین تونل حفر شد و بعد از چند ساعت تلاش امدادگران و نیروهای آتش نشانی در ساعات بامدادی توانستیم به پیکر چهار تن از شهروندان دست یابیم. این افراد به علت جراحات و سوختگی جان خود را از دست داده بودند.

 

ملکی با اشاره به اینکه هنوز عملیات برقرار است اما به مورد جدیدی برخورد نکردیم در مورد پیش بینی پایان کار گفت: پیش بینی پایان عملیات سخت است چون مشکلات احتمالی، روند کار عملیات را به عقب می‌اندازد؛ اما به طور کلی پیش بینی می‌کنیم تا سه روز آینده کار آواربرداری ادامه داشته باشد.

 

ایسنا نوشت: سخنگوی ستاد مدیریت بحران پلاسکو تاکید کرد به هیچ وجه کمبود تجهیزات نداریم. عملیات با سرعت با چاشنی دقت و احتیاط ادامه دارد.