لزوم حضور گسترده در انتخابات

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۰ کد مطلب : 115467/a   

به گزارش تحلیل ایران ، عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: امروز ما مدیون امام، شهیدان و مردم ایران برای چنین توفیقی هستیم.

وی با اشاره به نقش محروم آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یار انقلاب اسلامی و رهبر، اظهار کرد: ردپای او در جای جای انقلاب بوده و ما باید متعهد شویم که راه شهدا و آرمان های امام خمینی (ره) را ادامه خواهیم داد.

وی افزود: ما باید در عید بزرگ انقلاب ضمن گرامیداشت یاد امام و انقلاب به ارزیابی ایام طی شده بپردازیم و با نگاه به پیش رو از خدا بخواهیم ما را در رسیدن به اهداف والای انقلاب اسلامی یاری کند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ برای دنیا غیر قابل قبول بود، گفت: سیاست گذاران بین المللی با توجه به شرایط ایران و ابزارهای پیچیده غربی و نظام دو قطبی آمریکا فکر نمی کردند بتوانیم به چنین پیروزی دست یابیم.

وی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی به تعبیر امام راحل (ره) یک معجزه الهی بود که ملت ایران به تبعیت از امام، رهنمودهای رهبری، ایمان به خدا و اعتقادات دینی توفیق این پیروزی را پیدا کردند به نحوی که باید این معجزه الهی را قدر بدانیم و راه امام را ادامه دهیم.

وی با اشاره به اینکه عوامل زیادی در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشته است، اظهار کرد: هدف گذاری معمار انقلاب تقویت دین خدا بود و تغییر حکومت ابزاری برای تقویت دین در جامعه بوده است.

وزیر کشور عنوان کرد: اعتقادات دینی مردم یک عامل موثر در پیروزی انقلاب اسلامی بود بنابراین باید در ترویج آموزش های دینی و ارزش های انقلابی کوشا باشیم.

وی ولایت مداری و ولایت پذیری مردم ایران را عامل دیگری در پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: یکی از عوامل پیروزی هر ملتی رهبر آن انقلاب است و ما به لطف خدا در انقلاب اسلامی رهبری شجاع، عادل، مومن و با ایمان به راه خویش و مردم داشتیم.

ولایتمداری کشتی انقلاب را به ساحل امن رساند

رحمانی فضلی ادامه داد: آنچه در این چند سال بعد از انقلاب اسلامی کشتی های ما را در دریای پرتلاطم توطئه های دشمن به سمت ساحل نجات هدایت کرده است، ولایت مداری مردم بوده است.

وی با تاکید بر اینکه مردم با استقامت و اراده در تحقق پیروزی انقلاب اسلامی نقش موثر داشتند، افزود: ما باید قدردان مردم باشیم و در جهت تقویت رضایت مندی مردم تلاش کنیم.

وزیر کشور ایران را یک کشور موثر در منطقه و شرایط بین المللی دانست و گفت: ایران در مقابل تمام توطئه ها نظیر تحریم، جنگ، فشارهای اقتصادی و نظامی و... استقامت کرده است به گونه ای که اکنون شرایط قابل قبول و رضایت مندی دارد.

وی افزود: ملت ایران با توجه به تنوع نژادی توانسته وحدت و همدلی در کشور ایجاد کند به گونه ای این تنوع چنان بهم پیوند خورده که هیچ دشمنی نمی تواند آن را از هم جدا کند.

رحمانی فضلی با اشاره به مشارکت مردم در انتخابات و تعیین سرنوشت خود، اظهار کرد: در انتخابات سال قبل در حوزه انتخابات مجلس و خبرگان با شرکت ۶۲ درصد مردم به دنیا نشان دادند که در هر شرایطی پای صندوق های رای می آیند.

وزیر کشور تصریح کرد: مردم با امنیت، آرامش و سلامت کامل در سرنوشت خود مشارکت می کنند و این برای ملت ایران یک افتخار بزرگ است.

وی افزود: امروزه ملت ایران سرنوشت خود تعیین می کنند و ۲۹ اردیبهشت دوباره شاهد صف آرایی این ملت در پای صندوق های رای خواهیم بود.

رحمانی فضلی اظهار کرد: مردم، احزاب، گروه ها و رسانه ها در آرامش سیاسی داخلی ایران به رشد و درجه ای از آگاهی رسیدند که بدون هیچ خسارتی به منافع ملی ودر شرایط کاملا قانونی فعالیت سیاسی انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه اسلام ناب در دنیا جلوه گری خواهد کرد، گفت: مسلمانان منطقه می دانند تنها ایران حامی و پشتیبان آنها خواهد بود و از استکبار نمی توان توقع حمایت و امنیت داشته باشند.

وزیر کشور ادامه داد: کسانی که در دین افراط گرایانه رفتار می کنند و باعث ریختن خون مسلمانان می شوند، باطل هستند و باطل ماندنی نیست.

رحمانی فضلی افزود: دشمنان بیش ار 10 سال به ناحق ایران را در راستای فعالیت های نامتعارف هسته ای تهدید کردند ولی با استقامت مردم و هدایت رهبری توانستیم این شر را از کشور خارج کنیم.

وی با تاکید به اینکه باید در تمام عرصه ها خود را تقویت کنیم، گفت: در عرصه اقتصادی گام های خوبی برداشته ایم و از ثبات نسبی اقتصادی برخورداریم؛ توانمندی تولیدکنندگان و صادرکنندگان ما بالاست و با نسخه اقتصاد مقاومتی و همت مردم در جهت تحقق آن، می توانیم موفق باشیم.

وزیر کشور از استان کرمان به عنوان نمونه اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت: کرمان به عنوان یک الگوی موفق مطرح است و بقیه استان ها از کرمان الگو می گیرند و باید شعار «هر خانه یک کارخانه و هر روستا یک محصول» در همه استان ها دنبال شود.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در عرصه اجتماعی در دولت فعالیت های انجام می شود، اظهار کرد: چهار جلسه سه ساعته با حضور مقام معظم رهبری در زمینه مسائل اجتماعی داشته ایم و در این راستا سازمان مدیریت و سازماندهی آسیب های اجتماعی در وزارت کشور ایجاد شد و با توجه به اقدامات صورت گرفته، مقام معظم رهبری فرمودند که از پیشرفت کار خرسند هستند اما 20 سال در این حوزه تاخیر داشته ایم که باید تلاش های بسیاری برای جبران مسائل صورت بگیرد.

وی افزود: پیشرفت و رشد علمی و تکنولوژی، سطح بالای تجربه اندوزی کشور در شرایط سخت و ... نتیجه آزمون های ملت ماست که در استقامت در مقابل دشمنان به تجلی درآمده است.

وزیر کشور ادامه داد: باید ایمان داشته باشیم آنچه که یک ملت را به پیروزی می رساند، استقلال، اعتقاد و ایمان ملت هاست و هیچ ملت و کشوری در دنیا نیست که در وابستگی به یک کشور ابرقدرت بوده و به توفیق رسیده باشد.

دشمنان به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در کشور هستند

وی با تاکید به اینکه دشمن به دنبال فتنه انگیزی و ایجاد یاس و ناامیدی است و می خواهد توفیقات ما را کم ارزش بکند، گفت: دشمنان به  دنبال این هستند که رهبری و آرمان های انقلاب را تضعیف کنند.

وی اظهار کرد: اراده دولت بر این است در همراهی و تبعیت از رهبری اراده خود را معطوف به مسائل اقتصادی کند و اقتصاد مقاومتی سرلوحه اصلی دولت است و همه تلاش باید به این امر معطوف شود.

رحمانی فضلی افزود: دولت در شرایط سخت و کاهش فروش و قیمت نفت، توانست تورم را کاهش داده و توانستیم این بحران را مدیریت کنیم که این امر با همراهی و مقاومت مردم و هدایت رهبری مسیر شد.

وی با بیان اینکه کشور در چارچوب دموکراسی و مردم سالاری دینی حرکت می کند، افزود: باید نمایندگان ملت را حمایت و پشتیبانی کنیم تا بتوانیم در عرصه های تلاش، مقاومت و ایستادگی موفق شویم و یاس و نا امیدی را از مردم دور کنیم.

وزیر کشور ادامه داد: یکی دیگر از اصول پیروزی انقلاب، امیدی است که امام راحل (ره) در دل مردم ایجاد کرد و باید به مردم امید بدهیم و بدانیم شرایط پیش رو به گونه ای است که باید با مجاهدت، ایثار، انسجام و همراهی مردم با هدایت ها و نظر مستقیم رهبری حرکت کنیم و در غیر این صورت نمی توانیم موفق شویم.

مهر نوشت : وی با اشاره به اینکه ایران یکی از امنت ترین کشورهای منطقه است، اظهار کرد: ما با لطف خدا، رهبری و نیروهای نظامی به عنوان امن ترین کشور در منطقه مطرح هستیم چون این نظام مبتنی بر مردم است.