حداد عادل براهمیت گسترش همکاری های ایران و لبنان تاکیدکرد

    •••••  جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۷ کد مطلب : 115837/a   

به گزارش تحلیل ایران   حدادعادل ظهر جمعه و بعداز ملاقات با « نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان درگفت وگو با خبرنگاران تاکید کرد که لبنان در انتظار آینده ای بهتر و باثبات تر است.


نبیه بری و حدادعادل در این دیدار که در « عین التینه» مقر دوم اقامت رئیس مجلس لبنان برگزار شد درباره تحولات منطقه ، اوضاع لبنان و روابط تهران و بیروت گفت وگو و تبادل نظر کردند.


« محمد فتحعلی» سفیر ایران درلبنان و« محمد مهدی شریعتمدار» رایزن فرهنگی ایران در لبنان دراین دیدار حضور داشتند.


رئیس مجلس لبنان سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به رهبر معظم انقلاب اسلامی ، رئیس جمهوری ، رئیس مجلس و دولت ، پارلمان و ملت ایران تبریک و تهنیت گفت.


حدادعادل در ادامه گفت وگو با خبرنگاران اظهارداشت: از اینکه همزمان با ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به کشور دوست و برادرلبنان سفر و در بدو ورود با آقای نبیه بری رئیس پارلمان لبنان ملاقات کرده ام، احساس خرسندی می کنم.


وی خاطرنشان کرد که شرایط و اوضاع با ثبات و رو به پیشرفت لبنان را به ملت و دولت آن تبریک می گویم.


رئیس بنیاد سعدی تصریح کرد: فرصت را مغتنم می شمارم و از پارلمان لبنان بخصوص نقش آقای نبیه بری در موفقیت های اخیر سیاسی لبنان از جمله انتخاب ژنرال« میشل عون» به عنوان رئیس جمهوری وتشکیل دولت جدید قدرانی می کنم.


حداد عادل تاکید کرد که نقش آقای نبیه بری در ایجاد وحدت و ثبات در لبنان و گفت وگوی بین گروه های سیاسی لبنان ستودنی است.


رئیس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی صبح جمعه برای گفت وگو با مقامات سیاسی ، مذهبی ، فرهنگی و دانشگاهی لبنان وارد بیروت پایتخت این کشور شد.


ایرنا نوشت: وی قبل از این دیدار با شیخ « عبدالامیر قبلان» نائب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان دیدار و گفت وگو کرد.