سرانه سلامت ایران پایین تر از ۱۲۰ کشور جهان

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۰:۲۱ کد مطلب : 116219/a   

به گزارش تحلیل ایران، سید حسن قاضی زاده هاشمی امروز دوشنبه در مراسم بهره برداری متمرکز از 47 طرح عمرانی - درمانی استان گلستان به مناسبت دهه فجر افزود: از نگاه این افراد توسعه فقط ساختن صنایع و پالایشگاه است در حالیکه اگر مردم کشور مریض باشند نمی توان رسیدن به توسعه را انتظار داشت.

 

ایرنا نوشت: وزیر بهداشت با عذرخواهی از نیروهای بخش درمان کشور به دلیل تاخیر در پرداخت مطالبات ناشی از اجرای طرح تحول سلامت گفت: با وجود رضایتمندی حداکثری مردم از این طرح، عده ای با نگاه ضد رفاه و آرامش از به ثمر نرسیدن طرح تحول سلامت خوشحال هستند و برای شکست آن تلاش می کنند هرچند دولت بی توجه به انتقادات و با هدف افزایش ضریب سلامت کار را با قدرت ادامه خواهد داد. قاضی زاده هاشمی بیان کرد: طرح تحول سلامت به عنوان یکی از ماندگارترین طرح های دولت تدبیر و امید مورد قبول و رضایت حداکثری مردم است که با رفع برخی نواقص و معایب، باید برای تکمیل و توسعه هر چه بیشتر آن تلاش کنیم.


وی گفت: سرانه و شاخص سلامت مردم ایران از 120 کشور جهان کمتر و پایین تر است و دولت تدبیر و امید با نگاه ویژه به دنبال افزایش اعتبارات و زمینه سازی برای رسیدن به سطح بالاتر سلامت است. وی افزود: توسعه خدمات سلامت و بهداشت یکی از کارهای ماندگار نظام جمهوری اسلامی است که در دولت تدبیر و امید شاهد رونق هر چه بیشتر و توسعه فراگیرتر آن هستیم. وزیر بهداشت همچنین از افزایش آمار حاشیه نشینی در کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: با افزایش آمار مهاجرت به شهرها اکنون بیش از 11 میلیون نفر حاشیه نشین هستند که بی توجهی به این افراد امکان بروز آسیب های اجتماعی و بهداشتی را افزایش می دهد.