حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، مهر تایید دیگری بر حقانیت نظام است

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۲ کد مطلب : 116249/a   

 

 

به گزارش تحلیل ایران، عباسعلی کدخدایی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تبریک سی و هشتمین دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار کرد: ۲۲ بهمن ماه پیروزی مردم مسلمان ایران بر ظلم و استکبار جهانی است، ظلمی که توسط رژیم طاغوتی در  داخل بر مردم اعمال می شد. ۲۲ بهمن پاسخی به تاریکی‌ها و ظلماتی بود که بیش از ۵۰ سال توسط رژیم پهلوی بر مردم اعمال می شد. مردم مسلمان ما جز آزادی، استقلال و حکومت اسلامی چیز دیگری نمی‌خواستند، دقیقا مطابق با شعاری که مردم در هر گوشه و کنار کشور آن را سر می‌دادند.

این عضو حقوقدان شورای نگهبان شجره طیبه جمهوری اسلامی را ثمره انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: حفظ و پاسداشت این شجره طیبه وظیفه یکایک مسئولین و مردم است. امروز همه می‌دانند جمهوری اسلامی ایران تنها نظام سیاسی مستقلی است که در دنیا وجود دارد که البته هزینه‌هایی را هم بابت استقلال طلبی خود پرداخته است. هر روز هم شاهد اعمال تهدیدها و تحریم‌هایی نسبت به مردم خوب‌مان هستیم.

سخنگوی شورای نگهبان از مسئولین خواست در جهت حفظ ارزش‌های اصلی انقلاب که از ابتدا تاکنون مطالبه مردم بوده گام بردارند و تصریح کرد: شورای نگهبان هم باید به عنوان یکی از نهادهای عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نهادی که برگرفته از قانون اساسی است در این چارچوب حرکت کند. شورای نگهبان از ابتدا تاکنون تلاش داشته وظایفی که بر اساس قانون اساسی عهده‌دار است را به‌خوبی انجام دهد. همچنین با نظرات و تدابیر حضرت امام (ره) و اکنون هم نظرات و تدابیر مقام معظم رهبری را در چارچوب قانون اساسی و شرع مقدس به کار گیرد و به اجرا در بیاورد.

وی خاطرنشان کرد: شورای نگهبان مانند همه نهادها ممکن است کاستی هایی را داشته باشد و ممکن است در انجام وظایفش قصوری داشته باشد، تا آنجا که بنده آشنا هستم اعضای شورای نگهبان تلاش داشته اند کاستی‌ها برطرف شود و تلاش دارند که اجرای بهتر وظایف را داشته باشند و در این جهت هم گام بر می‌دارند.

کدخدایی با تاکید بر اینکه ثمره انقلاب اسلامی شکل گیری نظام جمهوری اسلامی ایران بود، با اشاره به راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن خاطرنشان کرد: حضور مردم همیشه و در همه صحنه ها بیانگر پشتیبانی مردم از این نظام سیاسی بوده و در صحنه های مختلف هم شاهد این موضوع بودیم، چه دوره جنگ تحمیلی و چه دوره بعد از آن و تحمل سختی‌ها و تحریم‌ها؛ حضور مردم در راهپیمایی‌ها از جمله حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال مهر تایید دیگری از سوی مردم بر حقانیت نظام جمهوری اسلامی ایران است، چون این نظام متعلق به مردم است، مردم همیشه حضور داشته و این بار هم مثل همیشه با مشارکت گسترده در روز جمعه دشمن را ناامید خواهند کرد.