سفر رییس جمهور شرایط بهتری برای همکاری های منطقه ای فراهم می سازد

    •••••  چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۰ کد مطلب : 117331/a   

به گزارش تحلیل ایران،   روز چهارشنبه ،«علیرضا عنایتی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در گفت و گویی مطبوعاتی افزود:بدون شک این دیدار برای تحقق منافع و گسترش روابط با کشورهای منطقه بوده و نشانی از سیاست اصولی ایران بر ضرورت تعامل سازنده با همسایگان است.


عنایتی افزود: امید می رود دیدار دکتر روحانی از کویت شرایط بهتری برای همکاری های منطقه ای فراهم سازد که نتایج آن در آینده نزدیک آشکار خواهد شد.


وی افزود : مقامات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران بویژه ریاست محترم جمهوری همواره بر تحکیم روابط منطقه ای و گسترش پیوندهای اخوت و مودت با همسایگان و پرهیز از هرگونه تنش زایی تاکید دارند و این دیدار نخستین گام در زمینه کاهش تنش های منطقه ای و تحکیم پیوندهای دوستی میان دو کرانه خلیج فارس به شمار می آید.


عنایتی یادآورشد: ایران به گفت و گو و مشورت و تبادل نظر اعتقاد دارد و بر این باور است که تفاهم و همفکری دور نمای روشنی برای منطقه ترسیم می کند .


سفیر ایران در کویت گفت: علاوه بر مسائل مورد توجه و اهتمام دو کشور بسیاری از مسائل منطقه ای و بین المللی و راهکارهای مقابله با تروریسم و مهار تکفیر و افراطی گری و طایفه گری از جمله موارد مورد بحث سران دو کشور به شمار می آید.


ایرنا نوشت: دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر چهارشنبه برای دیدار با مقام های عالی کویت، وارد این کشور می شود.