روابط عمومی پلی است بین مردم، جامعه و دستگاه اجرایی

    •••••  چهارشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۶ کد مطلب : 118189/a   

به گزارش تحلیل ایران ،  مسعود سلطانی فر در سمینار ملی مدیران روابط عمومی ادارات کل ورزش و جوانان اظهار کرد: امیدوارم در کنار برگزاری این همایش‌ها، اتفاقات خوبی نیز برای ارتقای سطح کار اطلاع‌رسانی همانند برنامه‌های آموزشی در دستور کار قرار گیرد. کسانی که در این رشته تحصیل کرده باشند نیاز به نوآوری و به روز رسانی خود در این رشته دارند و هم کسانی که در این رشته تحصیل کرده‌اند نیاز به دوره‌های آموزشی حضوری و غیر حضوری دارند.

 

او دانش ارتباطات را جزو علوم انسانی در دنیا دانست و گفت: ما ایرانیان از فرهنگ غنی در این رشته برخورداریم و باید در فرهنگ سرآمد باشیم. نخبگانی که در عرصه انسان‌سازی تلاش می‌کنند خیلی شناخته شده نیستند اما کسانی که با فکر و روح انسان‌ها سروکار دارند نیز سبب نجات انسان‌ها می‌شوند و باید در این راستا کار بیشتری انجام شود. سرعت در اطلاع‌رسانی کار بسیار مهمی است. در ارتباط با برنامه‌ها و سیاست‌ها، باید بتوانیم با سرعت هرچه بیشتر پیش برویم و جامعه را از اتفاقات مطلع کنیم. تا بتوانیم از نقطه نظرات سازنده و پیشنهادهای مخاطبان نیز استفاده کنیم. از دیدگاه من روابط عمومی پل ارتباطی بین مردم، جامعه و دستگاه اجرایی است.

 

سلطانی‌فر ادامه داد: همیشه مشکلاتی وجود دارد و نه تنها در وزارت ورزش و جوانان بلکه در چالش‌ها و کمبودهایی در همه فضاهای کشور وجود دارد اما باید دانست که توسعه و سازندگی در سایه آرامش ایجاد خواهد شد.

 

ما زمانی را که با افزایش ناگهانی ارزهای خارجی همراه بود و به ۳۰۰ درصد افزایش رسید، فراموش نکرده‌ایم. ما این مشکلات را در آن دوران دیدیم و اکنون نیز می‌بینیم که رییس جمهور تلاش می‌کند تا آرامش را برقرار کند. طی ماه‌های اخیر ارز از ۳۶۰۰ به ۴۰۰۰ تومان رشد پیدا کرد و تنها این رشد ۱۰ درصد بود و اصلا قابل قیاس با قبل نیست اما هیاهوی زیادی به راه افتاد و دولت را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرد. موج رسانه‌ای منتقد دولت به راه افتاد و افرادی نامشخص سعی در تخریب دولت دارند اما باید بدانند که شبکه‌های اجتماعی در تقابل با موج سنتی رسانه‌ای رقابت می‌کنند ضمن اینکه مردم انتقاد دارند اما هنوز واقعیت‌هایی را از طریق این شبکه‌های اجتماعی توجه می کنند.

 

افکار عمومی هشیار است. باید توجه داشته باشیم که دوران دیوار کشیدن بین افراد تمام شده است و دیگر نمی توان حصار رسانه‌ای ایجاد کرد و دیگر نمی‌توان این تصور را کرد که افکار عمومی از حقایق مطلع نمی‌شود. امروز با یک دستگاه همراه پیام‌ها، تغییر و تحولات نقاط مختلف دنیا بین افراد منتقل می‌شود.

 

وزیر ورزش ادامه داد: در وزارت ورزش نیز در این سه سالی که از دولت اخیر می‌گذرد، اتفاقات قابل توجهی توسط وزیر قبل ورزش به انجام رسیده که دستاوردهای خوبی داشته‌اند.

 

در همه سطوح ورزش همگانی، قهرمانی و سایر عرصه‌های ورزشی. ما نیز رصد و برنامه‌ریزی کردیم و تلاش کردیم که از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم اما پروژه‌های نیمه تمام زیادی باقی مانده که وجود ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد اما با همه محدودیت‌ها و فشارها توانسته‌ایم در همین سه ماهی که روی کار آمدیم کارهای خوبی را انجام دهیم و با دست خالی اقدامات موثری انجام شده است. سرعت وزارت ورزش در انجام کارها نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی خوب بوده و در این مدت متوجه شده‌ام که ما از سایر دستگاه‌های اجرایی عقب نمانده‌ایم. بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام را در بخش NGO ها، سخت‌افزارها و سایر پروژه‌ها به انجام رسیده است و قدم‌های خوبی نیز در ادامه برخواهیم داشت.

 

او اضافه کرد: باید بتوانیم با ابزارهای مختلف در کمترین زمان ممکن حرف خود را با مردم بازگو کنیم و از بازخورد آن‌ها نیز مطلع شویم. هرچقدر بتوانیم از اتفاقات مرتبط با بخش خود زودتر مردم را آگاه کنند در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌های جامعه نقش مهم‌تری خواهیم داشت.

 

ورزش پر از حاشیه است بنابراین هرچه بتوانیم در اطلاع‌رسانی سریع‌تر عمل کنیم و پاسخ دهیم و زودتر با مردم ارتباط برقرار کنیم زودتر می‌توانیم به اهداف خود برسیم.

 

او خاطرنشان کرد: ۲۴-۲۳ میلیون از جوانان کشور و همچنین میلیون‌ها هوادار علاقه‌مند به رشته‌های ورزشی مخاطبان ما هستند و ما باید از این سرعت انتقال اطلاعات به خوبی استفاده کنیم و از تمام ابزار، دانش، تغییر و تحولات استفاده کنیم تا در رسیدن به اهداف خود تسریع داشته باشیم. ما در وزارت ورزش  و جوانان دو بخش اصلی داریم که اگر این دو بخش کار خود را به خوبی انجام دهند حال ورزش کشور خوب خواهد بود.

 

ایسنا نوشت: یکی از این بخش‌ها فدراسیون‌ها و دیگری ادارات کل سراسر کشور است و اگر همه این‌ها تلاش کنند، موفق خواهیم بود. اما اگر اهداف آن‌ها با وزارت ورزش موافق نباشد، تمامی برنامه‌های معاونان و ستاد اجرایی به مشکل خواهد خورد.