خواهرخواندگی اردبیل و ولگاگراد برمحورتوسعه روابط فرهنگی و اجتماعی

    •••••  شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۹ کد مطلب : 118441/a   

شهردار اردبیل گفت: خواهرخواندگی اردبیل و ولگاگراد در روسیه بر مبنای مبادلات فرهنگی و اجتماعی و براساس عناصر ارزشمند تاریخی و طبیعی شکل می گیرد  .

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردبیل، حمید لطف اللهیان در نشست مشترک اتاق اردبیل و ولگاگراد روسیه اظهار کرد: ما از اتاق اردبیل قدردانی می کنیم که بستر و زمینه همکاری مشترک اردبیل و ولگاگراد را در سفر چند ماه گذشته فراهم کردند تا از این فرصت استفاده کنیم و بتوانیم ظرفیت ها و توانمندی های شهر اردبیل و ابعاد توسعه آن را بهتر معرفی کنیم  .

وی اضافه کرد: در سفر اخیر هیئت تجاری و اقتصادی استان اردبیل به روسیه و بازدید از شهر ولگاگراد قرار بر این شد تا با بررسی دقیق خواهرخواندگی اردبیل و ولگاگراد با همکاری مسئولان شهری دو استان به تصویب برسد که امیدواریم هر چه سریعتر بستر و زمینه این کار فراهم آید  .

شهردار اردبیل به عناصر ارزشمند و شاخص شهر اردبیل در حوزه تاریخی و طبیعی اشاره کرد و بیان داشت: باید توسعه شهر بر محور این شاخص ها و عناصر ارزشمند انجام شود تا در کنار سایر مولفه ها بتوان شهر اردبیل را چهره ای متفاوت بخشید  .

لطف اللهیان از مجموعه شورابیل، بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی و رودخانه بالیقلو به عنوان عناصر تاریخی، تفریحی و طبیعی یاد کرد و اظهار داشت: دریاچه شورابیل با 220 هکتار در داخل شهر اردبیل قرار دارد و به عنوان یک مجموعه تفریحی و توریستی در ارتقای شاخص رفاه و زندگی نقش بسزایی دارد  .

وی ضرورت جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را در این مجموعه یادآور شد و بیان کرد: باید در مدیریت شهری با فراهم کردن امکانات و زیرساخت ها بتوان زمینه های سرمایه گذاری گسترده را به خوبی فراهم کرد  .

شهردار اردبیل در ادامه تصریح کرد: رودخانه بالیقلو به طول 7 کیلومتر که از مرکز شهر اردبیل می گذرد دارای حیات بوده و عنصر ارزشمند در توسعه شهر اردبیل است که به راحتی می توان با تکیه بر این مجموعه طبیعی به زیباسازی آن بیش از گذشته کمک کرد  .

لطف اللهیان از مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی نیز به عنوان یک عنصر تاریخی ارزشمند یاد کرد و گفت: امیدواریم با حضور سرمایه گذاران و گردشگران ولگاگراد روسیه در اردبیل به عنوان خواهرخوانده دارالارشاد اردبیل بتوانیم فرصت معرفی بیشتر این مجموعه را به خوبی فراهم کنیم  .