یک نظامی روس در سوریه کشته شد

    •••••  دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۵ کد مطلب : 119581/a   

به گزارش تحلیل ایران   ، «ایوان اسلیشکین» گروهبان قراردادی ارتش روسیه از استان چلیابینسک در منطقه اورال این کشور در سوریه کشته شده است.


رسانه های روسی ازجمله خبرگزاری اینترفاکس روز دوشنبه نوشتند: ایوان اسلیشکین نظامی 23 ساله روس به تازگی در سوریه کشته شده و روز دوم ماه مارس جاری (پنجشنبه هفته گذشته) در منطقه آزیورسک روسیه به خاک سپرده شده است.


این نظامی روس بر اثر اصابت گلوله تروریست های تک تیرانداز در سوریه کشته شده است.
هفته گذشته نیز یک فرمانده نظامی ارشد روس در نبردهای آزادسازی شهر تدمر در سوریه به شدت مجروح شد.

 

یک مقام بیمارستان نظامی بوردنکو در مسکو اعلام کرد: ژنرال پتر میلیوخین رئیس اداره تدارکات جنگی ستاد نظامی منطقه غرب روسیه در نبردهای تدمر به شدت مجروح و به بیمارستان نظامی بوردنکو در مسکو منتقل شده است.


رسانه ها اعلام کردند این ژنرال روس دو پا و یک چشم خود را بر اثر انفجار مین از دست داده است.
بر اساس اطلاعات رسانه های روسی، شمار نظامیان جان باخته روسیه در عملیات ضد تروریستی سوریه به بیش از 15 نفر رسیده است.


روسیه از مهرماه سال گذشته پس از درخواست رسمی دولت سوریه، با استفاده از مجموعه یگان های هوافضای خود مستقر در پایگاه حمیمم از جمله ده ها فروند بمب افکن و بالگرد، هواپیماهای تجسسی، موشکباری ناوها و زیر دریایی همراه با بمب افکن های قاره پیما، هزاران موضع تروریست ها بویژه داعش و جبهه النصره را بمباران کرد و با پشتیبانی از عملیات زمینی نظامیان سوری نیز بسیاری از مناطق اشغال شده آزاد شد.


ایرنا نوشت: کشورهای غربی-عربی ضد سوری پنج سال پیش با جذب تندروترین تروریست های تکفیری و سازماندهی گروه های تروریستی مختلف از جمله داعش، جبهه النصره، احرارالشام و جیش الاسلام برای جنگ در سوریه و براندازی دولت بشار اسد در طول شش ماه، این کشور و عراق را گرفتار نبردهای داخلی کردند که تاکنون ده ها هزار کشته، میلیون ها آواره و ویرانی های گسترده برجای گذاشته است.