آخرین اخبار از اوضاع جوی کشور

    •••••  جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۱ کد مطلب : 119998/a   

 

 به گزارش تحلیل ایران، مرتضی ضرابی در گفتگوی اختصاصی با واحد مرکزی خبرافزود: با ورود سامانه بارشی جدید که از امشب و فردا از سمت غرب و جنوب غرب وارد کشورمان می‌شود انتظار داریم فردا بارندگی‌ها در بخش‌هایی از کشورمان و به‌خصوص در نیمه غربی ادامه داشته باشد. 

 

وی گفت: دامنه‌های جنوبی البرز و بخش هایی از مرکز ازجمله تهران نیز از این سامانه بارشی بهره مند خواهند شد.کارشناس هواشناسی تصریح کرد: تمرکز و شدت بارش‌ها فردا عمدتاً در جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد و مناطق کوهستانی و مرتفع استان خوزستان پیش بینی می‌شود.ضرابی گفت: براساس آخرین اطلاعات هواشناسی در جنوب غرب و جنوب کشورمان وزش بادهای نسبتاً شدید پیش بینی می‌شود که منجر به بروز گرد و خاک خواهد شد. 

 

وی تأکید کرد: فردا بخش‌های مرکزی و شمالی خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود. کارشناس هواشناسی درباره ادامه فعالیت این سامانه بارشی گفت: این سامانه روز یکشنبه به شمال غرب کشور می‌رود و مجدداً از روز دوشنبه باید منتظر ورود سامانه بارشی جدید باشیم. وی درباره شرایط آب و هوایی امروز در بیشتر نقاط کشور گفت: امروز آسمان صاف و آفتابی است و جو پایداری در بیشتر نقاط کشور پیش بینی می شود. ضرابی افزود: همین موضوع شرایط را برای افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و ازجمله تهران فراهم می کند. وی ادامه داد: امروز هوای تهران نسبت به دیروز به علت غلظت آلاینده‌ها ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد بود. کارشناس هواشناسی گفت: دمای امروز هوای تهران در گرمترین ساعات به 15 درجه بالای صفر خواهد رسید.