درخواست قلیچدار اوغلو از ملی‌گرایان برای "نه" گفتن به اردوغان

    •••••  جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۶ کد مطلب : 120831/a   

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از روزنامه حریت، کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه ترکیه در یک گردهمایی تبلیغاتی در شهر دنیزلی گفت: من از برادران ایده‌آلیست و ملی گرای خود می‌خواهم که به این اصلاحات رای "نه" بدهند زیرا ملی گرایی بسیار ارزشمند است. من نیز یک وطن پرست و ملی گرا هستم.

 

قلیچدار اوغلو با انتقاد شدید از اظهارات برخی از مقامات آنکارا مبنی بر اینکه طرفداران رای منفی در رفراندوم پیش رو، تروریست هستند گفت: من هرگز چیزی درمورد این مساله نمی‌گویم.

 

من به مردممان احترام می‌گذارم. آنها در اقناع مردم درباره اینکه چرا باید رای آری بدهند ناتوان هستند. برهمین اساس تلاش می‌کنم که این مسائل را مطرح کنم.

 

وی در ادامه اظهاراتش از مردم خواست که نسبت به تهدیدهای موجود هوشیار باشند و گفت: این مساله تنها به یک حزب مربوط نمی‌شود. با رای منفی قرار نیست حزبی به قدرت برسد. این مساله، مساله کشور، پرچم و آینده این مملکت است. ما همه خواهیم مرد اما این کشور باقی خواهد ماند.

 

قلیچدار اوغلو اضافه کرد: اصلاحات قانون اساسی پیشنهادی هیچ مشکلی را از هیچ شهروندی حل نخواهد کرد. مهمترین و ارزشمندترین نعمت خداوند هوشیاری و عقل ماست.

 

ایسنا نوشت: آیا خداوند از ما نخواهد پرسید که چرا عقل خود را به کار نمی‌اندازید. حکومت تک نفره به چه معناست؟ این نوع حکومت بدین معناست که ما همه قدرت را به یک نفر بدهیم. در چنین شرایطی از عقل خود استفاده نکرده‌ایم.