سناتور مک کین: قرارداد بوئینگ با ایران کاملا قانونی است

    •••••  چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۵:۴۳ کد مطلب : 122443/a   

به گزارش تحلیل ایران  'جان مک کین' رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت: من با توافق هسته ای ایران مخالف بودم و تمایلی به انجام کاری در راستای کمک به ایرانی ها ندارم اما آنچه ایرانی ها در مورد قرارداد با بوئینگ انجام داده اند، کاملا قانونی است. آنها پول را دریافت کرده اند و مفاد قرارداد در مورد یک سیستم تسلیحاتی نیست بنابراین نیازی به اقدامی از سوی کنگره آمریکا نیست.


تایید قانونی بودن قرارداد بوئینگ با شرکت آسمان در حالی اعلام شده است که برخی از اعضای کنگره مخالف توافق هسته ای با ایران در مورد این قرارداد ابراز نگرانی کرده اند. از جمله مخالفان این قرارداد بوئینگ با ایران سناتور مارکو روبیو بوده است. وی گفته ممکن است تلاش کند مانع از اجرای این قرارداد شود.


 این تفاهمنامه پس از یک سال مذاکره بین شرکت هواپیمایی آسمان و شرکت بوئینگ با حضور نمایندگان این شرکت در تهران به امضا رسید.


طبق تفاهم نامه ای که منعقد شده قرار است این هواپیماها از سال 2019 به تدریج به شرکت هواپیمایی آسمان تحویل شود و در سال یاد شده ، 5 تا 10 فروند بوئینگ 737 تحویل شرکت آسمان خواهد شد.


روابط عمومی شرکت هواپیمایی آسمان اعلام کرده در تفاهمنامه ای که بین شرکت آسمان و بوئینگ منعقد شده تمام مسایل مربوط به پشتیبانی های فنی و آموزشی آن پیش بینی شده تا پس از طی مراحل قانونی تحویل این هواپیماها به این شرکت آغاز شود.


ایرنا نوشت: هواپیمای بوئینگ 737 یک هواپیمای مسافری 130 نفره است و یکی از مناسب ترین هواپیماها برای پروازهای داخلی و منطقه ای محسوب می شود که می توانند بیش از 4500 کیلومتر پرواز کند و با ورود این هواپیماها به ناوگان هوایی آسمان ظرفیت صندلی این شرکت بیش از 8 هزار صندلی افزایش می یابد.