تاکید مقام جمهوری آذربایجان بر همکاری گردشگری دریایی میان کشورها

    •••••  چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۷:۲۰ کد مطلب : 122461/a   

به گزارش تحلیل ایران ،  آیدین اسمی اف طی سخنانی در نشست خبری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری باکو گفت: ظرفیت های خوبی برای گردشگری دریایی در خزر وجود دارد و این حوزه گردشگری را می توان با مشارکت همه کشورهای حاشیه خزر توسعه داد .


اسمی اف افزود: برنامه ریزی کردیم با استفاده از ظرفیت های گردشگری دریایی، سفرهای گردشگران کشورهای حاشیه خزر به جمهوری آذربایجان را فراهم کنیم .


این مقام آذری همچنین علاقه مندی کشورش برای گسترش همکاری با ایران در حوزه گردشگری را اعلام کرد و افزایش سفرهای شهروندان کشورمان گردشگری در سالهای اخیر به جمهوری آذربایجان را مورد اشاره قرار داد .


وی دلیل افزایش سفرهای گردشگری از جمهوری اسلامی ایران به جمهوری آذربایجان را تعمیق بیش از پیش روابط دو کشور همسایه و دوست در همه عرصه ها از حمله حوزه گردشگری و نیز اقدامات دولت باکو برای تسهیلات صدور روادید از جمله به کارگیری روادید برخط برای گردشگران خارجی عنوان کرد .


به گفته آیدین اسمی اف، در سال 2016 میلادی بیش از دو میلیون و 200 هزار گردشگر از کشورهای مختلف به جمهوری آذربایجان سفر کردند که در مقایسه با یک سال قبل نزدیک به 12 درصد رشد داشته است.


ایرنا نوشت: شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری باکو با حضور شرکت های گردشگری و خدماتی از 22 کشور از امروز کار خود را آغاز کرد و تا سه روز ادامه خواهد داشت.