برگزاری دومین جشنواره بزرگ هفت سین در اردبیل

    •••••  یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ — ۰۱:۱۳ کد مطلب : 122817/a   

شهردار اردبیل از برگزاری دومین جشنواره بزرگ هفت سین  در شهر اردبیل خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردبیل، حمید لطف‌اللهیان تصریح کرد: اجرای این جشنواره در سال گذشته با استقبال قابل‌توجه از سوی شهروندان همراه شد و به همین دلیل امسال نیز برگزار می‌شود  .

وی افزود: علاقه مندان می‌توانند جهت شرکت در این جشنواره از ۱۲ تا ۳۰ اسفند ماه به روابط عمومی شهرداری اردبیل مراجعه کرده و یا از طریق پل های ارتباطی ذکر شده در فراخوان در این جشنواره ثبت نام نمایند  .

به گفته شهردار اردبیل در این جشنواره سه گروه برنده اعلام می‌شوند که شامل منتخبان مردمی، منتخبان هیئت‌داوران و منتخب خود شهرداری اردبیل است  .

لطف‌اللهیان تأکید کرد: هفت سفره هفت‌سین به نماد تعداد سین‌های این سفره به انتخاب خود مردم و در طول  برگزاری این جشنواره برگزیده می شود و هیئت‌داوران نیز سه برنده را در روز اختتامیه اعلام خواهد کرد  .

وی با اشاره به انتخاب بهترین سفره از سوی شهرداری اردبیل اضافه کرد: در انتخاب سفره‌های هفت‌سین از نظرات کارشناسان برجسته هنری استان استفاده می‌شود  .

شهردار اردبیل این اقدام را با هدف پاسداشت نوروز به عنوان جشن ملی و در عین حال نشاط ‌آفرینی در بین شهروندان عنوان کرد و گفت: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اردبیل نیز در نظر دارد سفره‌های هفت‌سین در میادین پرتردد شهر برپا نماید  .

لطف‌اللهیان تأکید کرد: حذف اغتشاشات بصری در نوروز 96 مورد توجه ویژه قرار گرفته است و همچنین برنامه های ویژه به منظور پویاتر شدن شهر و همسو با سنت های دیرینه عید نوروز برگزار می شود  .

وی گفت: برگزاری مراسم نواوستی، شب شعر،و تکم گردانی بخشی از برنامه های شهرداری درایام نوروز است.