توزیع دستگاه‌های اخذ رای در ۶ استان

    •••••  چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ — ۱۷:۵۲ کد مطلب : 125437/a   

به گزارش تحلیل ایران،امیرشجاعان رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور در گفت‌و گو با میزان درباره  اینکه دستگاههای الکترونیکی رای گیری چند روز قبل از انتخابات تحویل شعب اخذ رای می شود، اظهار کرد: ما هم اکنون در حال ارسال و توزیع دستگاه های شمارش آرا در استانها و شهرهای کشور هستیم.

 
وی افزود: طبق دستورالعملی که می دهیم بایستی 2 ساعت قبل از زمان اخذ رای دستگاه ها را در محل های اخذ رای مستقر کرده باشند.شجاعان اضافه کرد: ممکن است با تمهیدات خاصی اجازه دهیم تا در برخی از شعب دستگاهها زودتر نصب شوند.شجاعان درخصوص اینکه آیا بازهم قبل از تحویل دستگاهها، توسط چک می شوند، بیان کرد: هم نرم افزار و هم خود دستگاه ها با نظارت رئیس شورای اسلامی پلمپ می شوند و در پروسه توزیع هم به صورت هماهنگ نظارت دارند که چه اتفاقی رخ می دهد.
 
رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور درباره اینکه آیا قبل از انتخابات اصلی نیازی نیست که در وسعت کوچک یک بار دیگر این دستگاهها مورد آزمایش قرار گیرند تا در روز رای گیری با مشکلی مواجه نشوند، گفت: نیازی نیست. زیرا نرم افزارها پلمپ شده و آماده بهره برداری هستند و برای بازشدن و راه اندازی دستگاهها، مکانیزم های خاصی را لازمست که به همین خاطر بعد از توزیع دستگاهها در محل، آنها را چک نمی کنیم.وی درخصوص اینکه همه دستگاهها هم اکنون آماده است یا هنوز به تعداد مورد نیاز این دستگاه آماده نشده است، نیز افزود: ما به تعداد 141 شهری که برای انجام انتخابات الکترونیک اعلام آمادگی کردند، تجهیزات داریم و در حال توزیع دستگاهها هستیم. شجاعان در پایان گفت: تاکنون دستگاه های الکترونیک اخذ رای را در 6 استان توزیع کرده ایم.