تظاهرات گسترده مردم یمن علیه عربستان با محوریت حج

    •••••  شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۵:۵۵ کد مطلب : 12691/a   

رسانه‌های عربی از تظاهرات گسترده قشرهای مختلف ملت یمن در صنعا در محکومیت ادامه جنگ و همچنین تصمیم ضد اسلامی آل سعود در جلوگیری از سفر زائران یمنی برای ادای فریضه حج خبر دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از العهد، صدها هزار یمنی در تظاهرات گسترده‌ای در صنعا علیه عربستان شرکت کردند و در محکومیت تصمیم این رژیم در جلوگیری از سفر زائران یمنی به سرزمین وحی برای ادای فریضه حج تمتع و ادامه جنگ افروزی علیه ملت یمن شعار دادند.

رژیم عربستان که همچنان به استفاده ابزاری و سیاسی از فریضه حج و عمره و تضییع حقوق مسلمانان علاقه‌مند و مستطیع برای تشرف به حج ادامه می‌دهد، در اقدامی ضد اسلامی، از سفر زائران یمنی به عربستان برای ادای فریضه حج جلوگیری کرده است.

 شمار زیادی از زائران یمنی که عربستان با ورود آنها برای شرکت در موسم حج امسال مخالفت کرده است، اعلام کردند که هزینه‌های سفر حج خود را به رزمندگان کمیته‌های مردمی و نیروهای ارتش اهدا می‌کنند تا پاسخ کوبنده‌ای به یکدندگی و خودکامگی رژیم آل سعود بدهند.

بر اساس گزارش رسانه‌های یمنی، شهروندان یمنی امروز با هدف محکوم کردن اقدام رژیم سعودی در جلوگیری از سفر یمنی‌ها برای ادای فریضه حج تمتع و همچنین  ادامه جنگ افروزی رژیم علیه مردم یمن در منطقه باب الیمن صنعا تظاهرات کردند.

شهروندانی یمنی از مقامات سعودی خواسته‌اند به حجاج یمنی اجازه دهند برای ادای مناسک حج از مرزها عبور کنند.
تظاهرات امروز صنعا به دعوت کمیته‌ عالی انقلاب یمن برگزار شده است.

خطیبان مساجد یمن ممانعت آل سعود از سفر حجاج یمنی را محکوم کردند

بر اساس گزارش خبرگزاری یمن، خطیبان مساجد یمن، اقدام مقامات سعودی در جلوگیری از ورود زائران یمنی برای شرکت در موسم حج امسال و خودداری از صدور روادید حج را محکوم کردند.

خطیبان یمنی استفاده مقامات سعودی از فریضه حج به عنوان یکی از وسایل فشار سیاسی و کسب دستاوردهای سیاسی به زیان دین را محکوم کردند.

خطیبان یمنی تصریح کردند استفاده سعودی‌ها از حج برای اهداف سیاسی خودو جلوگیری از ادای حج مردم بر خلاف تمام تعالیم دین حنیف اسلام و تمام قوانینی است که تحت هیچ شرایطی به حاکمان کشور حرمین شریفین اجازه جلوگیری از ورود حجاج کشورها نمی‌دهد.

خطیبان یمنی، مقامات سعودی را مسئول کامل این اقدام شرم آور در مقابل خداوند دانسته و بر ضرورت عمل کردن سازمان‌های عربی و اسلامی به وظیفه خود در محکومیت ممانعت مقامات سعودی از ادای فریضه حج یمنی‌ها تاکید کردند.

خطیبان مساجد یمن همچنین بر اهمیت رویارویی با متجاوزان سعودی و مزدورانشان که برای فساد در روی زمین و ارعاب بیگناهان و کشتار مسلمانان صلح‌جو تلاش می‌کنند، تاکید کردند.

این در حالی است که یمن به سبب جنگ افروزی عربستان و چند کشور عربی دیگر که علیه ضعیف ترین و فقیرترین کشور عربی منطقه جنگ به راه انداخته اند، از محاصره و ویران شدن زیرساخت‌ها رنج می‌برد، جنگی که از شش ماه پیش همچنان ادامه دارد و به شهید و زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آواره شدن ده‌ها هزار نفر دیگر از شهروندان بیگناه یمنی منجر شده است و سازمان ملل متحد هم درباره وخامت بیشتر اوضاع انسانی و بهداشتی یمن به سبب تجاوزات مستمر سعودی و متحدان و مزدورانش هشدار داده و رژیم آل سعود را به ارتکاب جنایات جنگی متهم کرده است.