برنامه درستی برای مدیریت بحران در کشور دنبال نمی شود

    •••••  دوشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ — ۱۱:۴۳ کد مطلب : 129606/a   

به گزارش تحلیل ایران،اسماعیل نجار در آئین پایانی کارگاه آموزشی و تمرین ستادی مدیریت بحران استان خراسان شمالی در بجنورد اظهار کرد: هنوز مدیریت بحران را در کشور باور نکرده ایم و زمانی که حادثه ای رخ می دهد همه به فکر مدیریت بحران می افتیم اما بعد از گذشت مدتی فراموش می شود.وی با اشاره به اینکه ایران کشوری پرحادثه است، افرود: از 46 عنوان حادثه در دنیا 34 عنوان در سطح کشور اتفاق می افتد که برخی از آن ها زلزله، سیل، آتش سوزی، خشکسالی، سرمازدگی، برف، بهمن و فرونشست زمین است.


نجار تاکید کرد: آموزش و برنامه ریزی درست، هم افزایی، فراهم کردن امکانات و تجهیزات و استفاده به موقع از آنان، مشارکت دادن مردم و به کار گیری توان آنان، استفاده از ظرفیت رسانه ها برای آگاهی بخشی در مواقع بروز بحران امری ضروری است.وی گفت: حادثه را باید باور کنیم و همیشه اعتقاد داشته باشیم که حادثه خبر نمی دهد.وی با بیان اینکه متناسب با بحران باید امکانات و تجهیزات در اختیار داشته باشیم، اظهار کرد: وقتی حادثه ای ایجاد شود همان طور که کمبود امکانات مشکل ایجاد می کند زیاد بودن امکانات نیز دردسر ساز خواهد شد.


رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در خاتمه بر آموزش مردم در زمان حادثه تاکید کرد و افزود: در حادثه پلاسکو مردم را از ساختمان بیرون می کردند اما برخی به علت داشتن چک و ... در ساختمان از خارج شدن خودداری می کردند.