افزایش قیمت نفت در پایان معاملات بازارهای جهانی

    •••••  شنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۶ — ۲۰:۲۴ کد مطلب : 131809/a   

 به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، تعداد چاه‌های فعال نفت و گاز آمریکا این هفته ۶ حلقه کاهش یافت. روی‌هم‌ رفته تعداد کل چاه‌های نفت و گاز فعال آمریکا به ۹۴۰ حلقه رسید که ۴۵۱ حلقه نسبت به سال قبل بیشتر است. در این هفته تعداد چاه‌های نفت آمریکا ۴ حلقه کاهش یافت  و تعداد چاه‌های گاز آن ۲ حلقه کمتر شد.


در حال حاضر چاه‌های نفت آمریکا ۷۵۹ حلقه است که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۳۵۳ حلقه بیشتر است.این هفته کانادا هم ۶ حلقه چاه نفت خود را مسدود کرد. در حالی که تعداد چاه‌های گاز کانادا ۹ حلقه بیشتر شد. به این ترتیب تعداد کل چاه‌های نفت و گاز کانادا به ۲۱۷ حلقه رسید که نسبت به سال قبل ۷۱ عدد بیشتر شد.قیمت نفت وست تگزاس آمریکا با ۰.۷۴ درصد افزایش به بشکه‌ای ۴۷.۷۸ دلار رسید و نفت برنت هم با ۰.۸۱ درصد افزایش به بشکه ای ۵۲.۴۶ دلار دست یافت.


مهر نوشت: عامل دیگر این افزایش قیمت‌ها اعلام داده‌های سازمان اطلاعات انرژی آمریکا در روز چهارشنبه بود که نشان می‌داد ذخایر انبارهای نفت آمریکا ۳.۳ میلیون بشکه کاهش یافته است و ذخایر انبارهای بنزین آمریکا هم ۱.۲ میلیون بشکه کمتر شده است.علی‌رغم کاهش هفتگی تعداد چاه‌های فعال آمریکا تولید نفت خام آمریکا به افزایش خود ادامه داد و در هفته منتهی به ۱۸ آگوست به ۹.۵۲۸ میلیون بشکه در روز رسید که نسبت به ۹.۵۰۲ میلیون بشکه هفته قبل بیشتر شده است.