اتحاد در حل مشکلات تاثیرگذار است

    •••••  چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ — ۰۹:۲۱ کد مطلب : 133491/a   

به گزارش تحلیل ایران،سیدمحسن علوی  اظهار داشت: معضلات امروز جامعه همچون معضلات اجتماعی‌، اقتصادی و سیاسی را می‌توان با وحدت و یکپارچگی بین مسئولان نظام حل کرد. این همان موضوعی است که مسولان درباره آن به اشتراک نظر رسیده‌اند و فهمیده‌اند ادامه روند وجود اختلافات و نادیده گرفتن منافع ملی نتیجه‌ای جز ضرر برای مردم به دنبال ندارد.


وی یادآور شد: در دوره اول دولت آقای روحانی به نوعی شاهد نادیده گرفتن خدمات دولت از حیث اطلاع رسانی بودیم. شاید با این توجیه که آقای روحانی نمی‌تواند در انتخابات مجددا از مردم رای بگیرد اما با برگزاری انتخابات و رای اعتماد بالای مردم به آقای روحانی وضعیت متفاوت شد و خوشبختانه با کنار رفتن رقابت‌ها نگرش‌ها نیز تغییر کرد.این نماینده اصولگرای مجلس توضیح داد: اصولگرایان معتدل و اصلاح طلبان برای حل معضلات کشور پیشگام شدند. نگرش آنها باعث حل بسیاری از معضلات کشور شد. اصولگرایان نیز به این نتیجه رسیدند که در برخی موارد نگرش آنها نادرست بوده است. نمونه آن را می‌توان در صحبت‌های آقای قالیباف مشاهده کرد که بحث نواصولگرایی را مطرح کردند که این ناشی از لزوم تغییر در نگرش اصولگرایان دارد.


علوی افزود: برخی از اصولگرایان به سمت حذف حرکت کرده و با اصولگرایان معتدل و اصلاح طلبان به تقابل پرداختند حال اینکه این دو گروه برای بهبود وضعیت کشور و حل مشکلات با یکدیگر همکاری کردند. امروز همه باید بدانیم دشمن واحد ما آمریکا و اسرائیل است و باید در مقابل آنها ایستادگی کرد. قطعا با این نوع نگرش مسئولان، سیاستمداران و مدیران می‌توانند به یکدیگر نزدیک‌تر شده و در فضای آرام سیاسی بدون تقابل و توام با عقلانیت بیشتر کارها را پیش ببرند.


این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جذب سرمایه‌گذاری خارجی در مقطع فعلی را امری ضروری خواند و گفت: در شرایطی که همه باید دنبال جذب سرمایه گذاران خارجی باشیم در موضوعی مثل قرارداد توتال مباحث سیاسی توام با نوعی تقابل به وجود آمد که نتیجه آن مکدر شدن فضا و واصل شدن اخباری بود که به نفع منافع ملی‌مان نبود. ان‌شاءالله در ادامه راه با اتحاد و همدلی شاهد حل مشکلات کشور باشیم.وی در پایان گفت: خداوند نیز در قرآن می فرماید، نزاع نکنید چون باعث ضعیف شدنتان می‌شود و انرژی‌تان از دست می‌رود. با عنایت به این آیه قرآن باید همه انرژی‌ها صرف حل مشکلات و معضلات کشور شود.