روسیه آمریکا را از مداخله در امور داخلی ایران برحذر داشت

    •••••  جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ — ۱۰:۲۶ کد مطلب : 137434/a   

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ایرنا، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امورخارجه روسیه خاطرنشان کرد: اقدامات اخیر واشنگتن حکایت از تلاش هدفمندانه آمریکا برای متزلزل کردن پایبندی جامعه جهانی به برجام دارد و این رویکرد شایسته واشنگتن نیست.


شبکه تلویزیونی«راشاتودی» به نقل از ریابکوف مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه گفت: رویدادهای داخلی ایران همانند هر کشور دیگری به شورای امنیت سازمان ملل ارتباطی ندارند.وی گفت: جای تاسف است که باید اصول دیپلماسی را برای شرکای آمریکایی یادآور شویم. معاون وزیر امورخارجه روسیه پیشتر نیز گفته بود که خروج احتمالی آمریکا از برجام ناتوانی این کشور را از اجرای توافق های بین المللی نشان می دهد.ریابکوف مذاکره کننده ارشد هسته ای روسیه به تازگی در نشستی در مجلس اجتماعی روسیه گفت: اگر آمریکا از برجام خارج شود این اقدام نه فقط نشانگر ناتوانی آنها از اجرای توافقات با واشنگتن خواهد بود، بلکه امکان جلوگیری از انتشار سلاح های کشتار جمعی از راه مذاکره را زیر سئوال می برد.


خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از ریابکوف نوشت: بدیهی است مقام های کره شمالی به دقت رفتار آمریکا را در پرونده هسته ای ایران زیر نظر دارند و از آن نتیجه گیری خواهند کرد. سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه نیز به تازگی اعلام کرد: برجام بخشی از قوانین بین المللی است و خروج آمریکا از این توافق، نقض تعهدات بین المللی واشنگتن خواهد بود.لاوروف با بیان این که در صورت تصمیم آمریکا برای خروج از برجام هیچ اقدامی نمی توانیم بکنیم، اظهار داشت: خروج از این توافق، نقض تعهدات بین المللی آمریکا و نقض ابتکاراتی خواهد بود که از سوی دولت پیشین این کشور پیشنهاد شده بود.