شیوع نزدیک‌بینی در بین ایرانیان

    •••••  پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۱ کد مطلب : 13829/a   

رئیس بخش اپتومتری بیمارستان فارابی گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده از هر 4 ایرانی یک نفر دچار نزدیک‌بینی است.

به گزارش خبرنگار فارس، مسعود خرمی‌نژاد رئیس بخش اپتومتری بیمارستان فارابی در این سمینار گفت: در سال 1393 بیش از 270هزار خدمت در زمینه اپتومتری در کشور انجام شده است و هدف اصلی از برگزاری این سمینار پیشرفت و توسعه پژوهش‌های تحقیقاتی و تبادل نظر بین متخصصان این حوزه است.

رئیس بخش اپتومتری بیمارستان فارابی گفت: در سال گذشته 15 طرح تحقیقاتی در زمینه‌های مربوط به اپتومتری در کشور انجام شده است و برگزاری سمینارهای سالیانه و کنفرانس‌های منظم از اقدامات مؤثر انجمن در رابطه با تبادل اطلاعات علمی و پیشرفت و توسعه پژوهش‌ها بوده است و همچنین هدف اصلی از برگزاری این سمینار تبدیل شدن کشور به قطب علمی منطقه برنامه‌ریزی میان‌مدت انجام شده است.

دبیر علمی سومین سمینار سالیانه اپتومتری گفت: گروه اپتومتری بیمارستان فارابی در سایه مدیریت فعال و کمک رسانی مسئولان دانشگاه تهران به عنوان بزرگترین سایت خدمات‌رسانی در زمینه چشم‌پزشکی در سطح منطقه تبدیل شده است.

وی بیان کرد: طبق تحقیقات انجام شده از هر ۴ ایرانی یک نفر دچار بیماری مایوپی یا همان نزدیک‌بینی است و از عوامل شیوع این بیماری در بین ایرانیان می‌توان به تغییر سبک زندگی و استفاده بیشتر از لوازم الکترونیکی مانند تبلت‌ها، موبایل و کامپیوترها اشاره کرد.

وی در پایان گفت: از اهداف این سمینار ارائه مطالب علمی بحث در زمینه تحقیقات انجام شده و تمرکز بر روی بیماری نزدیک‌بینی است.

سومین سمینار سالیانه گروه اپتومتری بیمارستان فارابی امروز پنجشنبه 26 شهریور در محل این بیمارستان در حال برگزاری است.