قیمت جهانی طلا از حرکت ایستاد

    •••••  دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ — ۱۸:۰۲ کد مطلب : 139165/a   

به گزارش تحلیل ایران، خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، پس از آنکه گزارش وزارت کار آمریکا نشان داد، اقتصاد این کشور در فوریه (دی-بهمن)گذشته بیش از آنچه انتظار می رفت به آمار اشتغال این کشور افزوده اند، شاخص دلار و بهای طلا تقریبا از حرکت ایستاده و تغییر بسیار ناچیزی را ثبت کردند.


قیمت آتی طلا در ساعت 09:05 امروز به وقت گرینویچ در بازار کامکس آمریکا با 0.25 درصد کاهش نسبت به جمعه گذشته به یک هزار و 320 دلار و 40 سنت در هر اونس رسید.اندازه شاخص دلار که تغییرات نرخ برابری دلار آمریکا را در برابر مجموعه ای از ارزهای اصلی اندازه می گیرد، در ساعت یاد شده با تنها 0.15 درصد کاهش نسبت به جمعه گذشته به 89.96 رسید.این در حالی است که شاخص بازارهای سهام جهان امروز افزایش پیدا کرد، زیرا اشتغال که مهمترین شاخص برای اندازه گیری بهبود وضع اقتصادی است، در آمریکا افزایش پیدا کرد و موجب کاهش ریسک گریزی سرمایه گذاران شد.


بنا بر اعلام وزارت کار آمریکا، تعداد اشتغال جدید غیرکشاورزی در این کشور در فوریه گذشته 313 هزار واحد افزایش یافته است که بیشترین افزایش در یک سال و نیم گذشته است.شاخص های اس. اند. پی و داووجونز آمریکا به ترتیب با 1.74 و 1.77 درصد افزایش نسببت به جمعه گذشته به 2786.57 و 25335.74 رسیدند.شاخص ام. اس. سی. آی آسیاپاسیفیک نیز با 1.3 درصد افزایش نسبت به جمعه گذشته به 175.61 رسید.معمولا شاخص دلار و قیمت طلا در جهت عکس یکدیگر حرکت می کنند، زیرا برخی کالاها مانند طلا و نفت به طور سنتی به دلار قیمت گذاری می شوند و با کاهش شاخص دلار، قدرت خرید خریدارانی که واحد پولیشان، ارزی بجز دلار است بالا می رود و می توانند مقدار بیشتری طلا بخرند، افزایش خرید طلا، موجب افزایش قیمت این کالا می شود.