«سوری‌ها دیگر از ناتو نمی‌ترسند»

    •••••  یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ — ۱۴:۳۸ کد مطلب : 139819/a   

به گزارش تحلیل ایران،گروهی از قانون‌گذاران پارلمان روسیه و برخی از مقام‌های ارشد این کشور درباره دیداری که با بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه داشتند، اظهارنظر کردند. بر اساس این گزارش، این دیدار پس از حمله موشکی آمریکا، انگیس و فرانسه به سوریه انجام شده است.یک مقام روسی گفت که در این دیدار اسد حملات غرب به سوریه را خصمانه قلمداد کرده است.

 

سرگئی ژلزنیاک، قانون‌گذار دومای روسیه درباره این دیدار تصریح کرد، دمشق از عملکرد تسلیحات روسی که برای مقابله با حملات موشکی غرب مورد استفاده قرار گرفت، ابراز خرسندی کرد.وی خاطر نشان کرد: از دیدگاه رئیس‌جمهوری سوریه، این حمله یک تجاوز بود و ما نیز در این باره موضعی مشترک داریم.این مقام روس در ادامه گفت: اسد از عملکرد نظامی روسیه که برتری خود را نسبت به مهاجمان نشان داد، قدردانی کرد.یک قانون‌گذار دیگر روس نیز اظهار کرد که به اعتقاد اسد، سامانه‌های دفاعی هوایی سوریه نشان دادند که کارآمد هستند و این که شهروندان سوری دیگر از ناتو نمی‌ترسند.

 

وی گفت: اسد معتقد است که سوریه روند تحولات مستقل خود را به رغم دستورکار تحمیلی از سوی غرب ادامه خواهد داد.اسد همچنین گفته است، حمله اخیر نه تنها باعث تحکیم وحدت میان ملت روسیه و سوریه شد، بلکه تمامی ملت‌هایی را که بر اساس هنجارهای حقوق بین‌الملل رفتار می‌کنند، متحد کرد.