هدف اصلی آمریکا ازتحریم‌ها به زانودرآوردن نظام پرقدرت جمهوری اسلامی

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۷ — ۰۹:۱۲ کد مطلب : 144463/a   

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در صحن علنی مجلس در سخنانی پیش از تقدیم لایحه بودجه سال 1398 کل کشور،‌گفت: در آغاز به مناسبت ارتحال برادر گرامی حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام که پس از ماه‌ها رنج و درد بدرود حیات گفتند خدمت شما نمایندگان محترم، حوزه‌های علمیه، مقام معظم رهبری و به ویژه بیت معظم ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: امروز مصادف با روز ولادت با سعادت عیسی مسیح (ع) است که در روایات ما آمده‌، او هم با مهدی موعود ظهور خواهد کرد و ما مسلمانان در همه مواقع مناسب و از جمله در زیارت‌هایمان از انبیاء بزرگ و از جمله عیسی مسیح یاد می‌کنیم.

رئیس‌جمهور گفت: ما با همه مسیحیان، یهودیان و همچنین زردتشتیان همواره روابط برادرانه نسبت به دین خدا و توحید و دوستی و محبت است.

روحانی خاطرنشان کرد: لایحه بودجه سال 98 در شرایطی تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود که ما از اواخر سال گذشته با شرایط فشار و تحریم ظالمانه آمریکا مواجه شدیم. دی امسال دی ماه پربرکتی برای مردم خواهد بود و بهمن که چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را گرامی می‌داریم اما در دی ماه پارسال در اول و آخرش با یک مشکلاتی مواجه شد و همان حوادث اوایل دی ماه پارسال باعث شد آمریکایی‌ها با برداشت غلط و تصور ناروا اواخر دی ماه موضع‌گیری جدیدی را علیه جمهوری اسلامی ایران و توافق هسته‌ای اعلام کند.

رئیس‌قوه مجریه اضافه کرد: همچنین در هر مقطعی قدم، فریاد و صحبتی شد تا فکر کند به اهداف خود دست پیدا می‌کنند،‌هدف اصلی آمریکا از این توطئه‌ها، تحریم‌ها و فشارها که مستقیما بر ملت بزرگ ایران است و بر مردم منطقه و بر شرکت‌های تجاری و اقتصادی جهان است و برخلاف همه مقررات بین‌المللی هدف اصلی به زانو درآوردن نظام پرقدرت جمهوری اسلامی ایران است. آمریکایی‌ها مانع بزرگ خودشان را در این منطقه حساس ایران سرافراز و قدرتمند می‌بینند و لذا هر گاه که ما در پیشرفت‌های داخلی توانستیم حرکت بزرگی را به وجود آوریم آنها سد راه شدند و پیش روی جمهوری اسلامی قرار گرفتند چون از توانمندی جمهوری اسلامی ایران هراس دارند.