انتشار جزئیات عملیات جدید «نجات داعش» توسط آمریکا

    •••••  یکشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ — ۱۲:۰۴ کد مطلب : 145267/a   

به گزارش تحلیل ایران، گروه طالبان در یک سال اخیر عملیات‌های متعددی را برای مبارزه با حضور داعش در شمال، شرق و غرب افغانستان انجام داده است.

اگرچه حمایت نیروهای آمریکایی از گروه تروریستی داعش در افغانستان بارها خبرساز شده است اما این بار نیروهای آمریکایی به‌صورت آشکارا برای نجات تروریستهای داعشی از زندان طالبان در بادغیس اقدام کرده‌اند.

نیروهای آمریکایی حدود دو هفته پیش با اقدام علیه نیروهای طالبان در شمال افغانستان و انجام عملیات هوایی، فرماندهان خارجی داعش را از زندان طالبان آزاد کرده با خود بردند.

«عبدالله افضلی» معاون شورای ولایتی بادغیس این خبر را تأیید کرده است.

این عملیات از جمله عملیات‌های مهم برای نجات فرماندهان داعش و کمک به این گروه تروریستی برای ادامه بقا و فعالیت در افغانستان بود اما رسانه‌های بین‌المللی در برابر آن سکوت کرده‌اند.

در حالی که آمریکا از طریق تبلیغات رسانه‌ای تلاش می‌کند خود را مخالف موجودیت داعش و نیروهای نظامی‌اش را در جنگ با این گروه تروریستی نشان دهد، تاکنون بارها اخبار و گزارش‌هایی درباره حمایت تدارکاتی و تسلیحاتی آمریکا از گروه تروریستی داعش در کشورهای عراق و سوریه منتشر شده است. اما این بار آمریکایی‌ها برای نجات فرماندهان داعش اقدام به انجام عملیات هوایی در یکی از مناطق سخت و صعب‌العبور افغانستان کرده‌اند که در نوع خود کم‌نظیر است.

خبرگزاری تسنیم تا ساعاتی دیگر جزئیات این عملیات را منتشر خواهد کرد.