آخرين وضعيت شبكه برق بعد از بارش‌های شدید

    •••••  شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ — ۱۱:۰۵ کد مطلب : 146572/a   

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از توانیر، مسعود صادقی همزمان با گسترده شدن بارش‌ها، آخرین وضعیت شبکه برق کشور را گزارش داده و گفت: در حال حاضر شبکه برق با ثبات و پایدار است و مشکلاتی که در برخی از نقاط  به دلیل بارش ها رخ داده، در حال رسیدگی و رفع است.

صادقی اضافه کرد: شبکه با بحران گسترده ای رو به رو نیست و بارش ها به اندازه زمستان نیست که بتواند خللی در کار برق رسانی ایجاد کند و بروز برخی خاموشی‌های پراکنده به دلیل بارش ها یا طوفان شدید، خارج از تصور نیست.

به گفته وی از شب گذشته در برخی استان ها به دلیل شدت بارشها، راه‌های مواصلاتی برخی روستاها به ویژه در استان های لرستان، هرمزگان و مرکزی، بسته شده بود که خوشبختانه مشکلات ناشی از بارش ها رفع شده است و هیچگونه خاموشی در سطح فشار متوسط وجود ندارد.

صادقی خاطرنشان کرد: در حاضر  در خراسان جنوبی نیز  مشکلات شبکه در سطح فشار متوسط  که ناشی از بارش باران بود، رفع شده است .

مدیرکل دفتر نظارت برتوزیع توانیر همچنین در مورد سیستان و بلوچستان نیز گفت: تنها در شهر زابل به دلیل طوفان شدید، برق تعدادی از روستاها قطع شده است که  هم اکنون اکیپ های عملیاتی برای رفع مشکلات شبکه در مناطقی که دچار مشکل شده اند، در تلاش هستند.

صادقی با اشاره به شدت بارش ها در استان گلستان گفت: به دلیل بارش های شدید در استان گلستان 21 فیدر قطع است که همکاران و گروه های عملیاتی درحال رفع مشکلات هستند.

وی درباره مازندران نیز اظهار داشت: به دلیل بالا آمدن آب رودخانه ناشی از بارندگی شدید و به منظور جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی و خطر برق گرفتگی شهروندان، با هماهنگی استانداری مازندران برق شمال شهر ساری و شهرستان سیمرغ قطع شده  است.

صادقی یادآور شد: براساس گزارش های رسیده هم اکنون بارش ها در استان خراسان شمالی نیز آغاز شده است، اما همه اکیپ های عملیاتی جهت رسیدگی به مشکلات احتمالی در آمادگی کامل به سرمی برند.