تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دانشگاه قفقاز ترکیه

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ — ۰۹:۵۷ کد مطلب : 148587/a   

تحلیل ایران به نقل از دانشگاه صنعتی کرمانشاه، دانشگاه صنعتی کرمانشاه در راستای توسعه تعاملات علمی بین‌المللی، تفاهم‌نامه همکاری جامع با دانشگاه قفقاز ترکیه منعقد کرد.

دانشگاه صنعتی کرمانشاه و دانشگاه قفقاز با هدف گسترش همکاری‌های علمی و بین‌المللی، در کشور ترکیه نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای درخصوص تبادل استاد و دانشجو و سایر جنبه‌های همکاری‌های علمی و بین‌المللی اقدام کرده و متن تفاهم‌نامه به امضای روسای 2 دانشگاه رسید.

از محورهای مهم این تفاهم‌نامه‌ می‌توان به تبادل استادان و محققان متخصص، ایجاد فرصت‌های شغلی و حمایت از کارآفرینان در قالب پروژه‌های صنعتی مشترک اشاره کرد. برگزاری سمینارها، کارگاه‌های آموزشی، وبینارها و کنفرانس‌های علمی برای تحقق موضوعات مورد علاقه، از دیگر تفاهمات طرفین است.

طرفین ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم‌نامه، خواستار همکاری‌های بیشتر در زمینه‌های مختلف علمی شدند.

گفتنی است، دانشگاه قفقاز که در کشور ترکیه مستقر است در تیرماه سال 1371 تاسیس و در آبان‌ماه همان سال با انتصاب ریاست شروع به کار کرده است.

این دانشگاه فعالیت خود را با انتقال یک دانشکده از دانشگاه آتاتورک، با 245 دانشجو و 40 نفر هیأت علمی آغاز کرد.

اکنون این دانشگاه با داشتن بیش از 40 هزار دانشجو در حال پیشرفت سریع بوده و دارای 6 دانشکده اصلی، سه مؤسسه، سه کالج جانبی، چهار کالج حرفه‌ای و چندین مرکز تحقیقاتی است.